1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEAH'ta asansör skandalı
DEAH'ta asansör skandalı

DEAH'ta asansör skandalı

Diyarbakır eğitim araştırma hastanesinde bugün yaşanan skandal olay Diyarinsesi.ORG kameralarına saniye saniye görüntülendi. Sabah saatlerinde ameliyat olmak için 3. katta bulunan ameliyathaneye çıkarılmak istenen hasta saatlerce asansör önünde bekletildi

A+A-

Hasta yakınlarının, ameliyat olacak hastayı sedye ile birlikte 3 kat'a taşımak istemesi hastane görevli personeller tarafından engellendi.

Hastanın ağrılarının artması üzerine yakınları asansör'de çalışan personel ve güvenlikçiler ile tartışmaya başladılar. Tartışmanın büyümesin üzerine  taraflar hastane yönetimine tepki gösterdiler.

Tartışma devam ederken hasta ameliyat bölümüne götürülemezken çevredeki vatandaşlar ise durma tepki gösterdiler O katta olaya şahit olan diğer hasta yakınları asansör rezaletinin tüm hasta yakınlarının psikolojisini bozduğunu ifade ettiler. 2 saat sonra gelen asansörle hastane görevlilerince ameliyat olacak hasta asansör içine alınarak ameliyathaneye götürülmek istendi fakat hasta yakınları yaşanan bu rezalet nedeniyle kavga etmeye başladılar.

Yaşanan olay sonrası bazı hasta yakınları sitemize açıklamalarda bulunarak “ Hastane içinde çocuk oyun parkı yapmışlar, yahu adam ameliyat olacak asansör 2 saatte gelmiyor. Hasta ağrılarından yerinde duramıyor, nedir bu rezalet, nedir bu çile, bu memleketin sahibi yok mu, birilerinin illaki ölmesi mi lazım. Her gün bu tip sıkıntılar çıkıyor. Yetkililere sesleniyorum, hastaneye gelip şifa bulmak istiyoruz, fakat resmen zülme uğruyoruz. “ dediler.

Yaşanan asansör olayı ile ilgili Diyarbakır eğitim ve araştırma hastanesi yöneticileri açıklama yapmamaları tepkilere neden oldu.

HABERE YORUM KAT