1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEAH'ta asansör rezaleti bitmiyor
DEAH'ta asansör rezaleti bitmiyor

DEAH'ta asansör rezaleti bitmiyor

Bayramdan bir gün önce evinde koltuktan düşerek kalça kemiğini kıran 85 yaşındaki Fatma Acay, Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

A+A-

Hastanede, 2 gün önce ameliyet edilen kadın yoğun Bakım servisine kaldırılırken, hastaneden Acay'ın yakınları aranarak kendisinin bugün normal servisi kaldırılacağı söylendi.

Yakınları hastaneye giderken Acay'ın yoğun bakım ve normal serviste olmadığını gördü. Yaklaşık yarım saat Fatma Acay'ı arayan yakınları, onun 3. kattaki Yoğun Bakımdan zemin kattaki normal servise götürülürken asansörde kaldığını öğrendi.

Hafta sonu olması nedeniyle yetkilileri ulaşmakta zorlanan Fatma Acay'ın yakınları, 1 hemşeri ve 1 hasta bakıcı ile kat arasında kalan asansör kabininin kapasını yarım saatlik bir uğraş sonucu açabildi. Durumun itfaiyeye bildirilmesinden sonra olay yerine gelen itfaiyi ekipleri, sedye üzerinde bulunan kadını çıkaramayacaklarını anlayınca sedyenin ayağını demir makas ile kesmeye karar verdi. Hastanede gerçekleştirilen yoğun bir çalışma sonucu sedyenin ayakları kesilerek 85 yaşındaki kadın 2.5 saat sonra asansörden çıkartılarak normal servise alındı.

Fatma Acay'ın yakınları yaşanan asansör rezaletine tepki göstererek, kendi çabaları ile itfaiyeyi aradıklarını ve hastalarını asansörden çıkardıklarını söylediler.

DAHA ÖNCE ASANSÖRDE 8 KİŞİ YARALANMIŞTI
DiyarbakIr Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastanesi asansörlerinde daha öncede çok kez kazalar meydana gelmiş bir kazada 8 kişi yaralanmıştı. Projeye uygun yapılmadığı için Kayapınar Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hasbtanenin bir çok asansörü mühürlenmişti.

HABERE YORUM KAT