1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEAH'ta 3 dilde sağlık bülteni
DEAH'ta 3 dilde sağlık bülteni

DEAH'ta 3 dilde sağlık bülteni

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nce 3 dilde "Sağlık Bülteni" adı ile dergi yayınlandı.

A+A-

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nce 3 dilde "Sağlık Bülteni" adı ile dergi yayınlandı. Türkçe, Zazaca ve Kürtçe'nin kullanıldığı, 3 ayda bir yayınlanacak dergide hem sağlık hem de hastane çalışmalarına ilişkin bilgiler yer alıyor.

Ücretsiz dağıtımı yapılan dergide ayrıca bulmaca, karikatür ve şiir ile önemli günlerde yapılan etkinliklere de yer veriliyor.

Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu, yaptığı açıklamada, bir sağlık kurumunun dergi yayınlamasının sağlık kültürünün geliştirilmesinde önemli bir basamak olduğunu söyledi.

Kurtoğlu, bu tür çalışmaların tüm kurumlara yansıtılması gerektiğini ifade ederek, "Bu anlayışa dayalı olarak kültürel bir bültenin yayınlanması gerçekleştirildi. Bu derginin çalışanlar ve yöneticilerde farkındalık oluşturacağını, vatandaşları da bilgilendireceğini düşünüyoruz. Bir ekip ruhu ile oluşturulan bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Feyzi Baran editörlüğünde hazırlanan dergide başarılı ameliyatlara, organ nakli birimine, diyabet ve nefroloji ile ilgili bilgilere yer verildiğini vurgulayan Kurtoğlu, söyleşilerin yer aldığı sağlık dergisinin tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum örgütleri ile bölgedeki sağlık kuruluşlarına dağıtılacağını belirtti.

HABERE YORUM KAT