1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEAH yeni yüzüne kavuşuyor
DEAH yeni yüzüne kavuşuyor

DEAH yeni yüzüne kavuşuyor

Güneydoğu'nun sağlık üssü konumundaki Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni yüzüne kavuştu.

A+A-

Bölgede çevre nüfusu ve komşu illerle beraber yaklaşık üç milyonu aşkın insana sağlık hizmeti veren, Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan su baskınlarına karşın drenaj çalışmaları, bodrum katları ve asansörleri yenilendi.

Drenaj çalışmaları sırasında bozulan hastane çevresi, Peyzaj düzenlemesi ihalesinin bitmesiyle yeni bir boyuta girdi. Bu çerçevede 45 gün içinde bitmesi planlanan projeden sonra Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çevre düzenlemesi çalışmalarına başlanacak.

BAŞARILI AMELİYATLAR YAPILIYOR

Sağlık Bakanlığı'nın “Sağlıkta Dönüşüm Projesi” kapsamında son yıllarda Güneydoğu'ya yaptığı yatırımlar meyvelerini vermeye başladı. Diyarbakır'da başarılı bir şekilde hizmet veren 600 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde günde ortalama 6 bin kişi tedavi için başvuruyor.

Türkiye'nin sayılı Cerrahi Onkoloji Birimlerinden birine sahip hastanede kanser ameliyatlarının yanı sıra, kalp, beyin ameliyatları ve organ nakilleri de yapılıyor. Hayati önem arz eden ameliyatların Diyarbakır'daki bir kamu hastanesinde yapılması ile birlikte bölgedeki vatandaşlar artık İstanbul ve Ankara gibi illere gitmek zorunda kalmıyor.
 
OTEL KONFORUNU ARATMIYOR

En son teknolojik cihazlarla donatılan ve deneyimli sağlık ekiplerinin görev yaptığı Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5 yıldızlı oteli aratmıyor. İki kişilik hasta odalarında; televizyon, buzdolabı, refakatçi yatağı ve banyoda 24 saat sıcak su mevcut. Hastalar odalarında bulunan elektronik cihazlar sayesinde tek bir tuşa basarak doktor ve hemşire çağıra biliyor.
 
IRAK VE SURİYE'DEN HASTA GELİYOR

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaşayan vatandaşların yanı sıra Irak ve Suriye gibi komşu ülkelerden de hastalar tedavi olmak ve şifa bulmak için Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yolunu tutuyor. Avrupa normlarında sağlık hizmeti verilen hastanede, yapılan sağlık hizmeti sonrası batı illerine hasta göçünün önüne geçildi. Hastanede Türkçe, Kürtçe,Zazaca ,Arapça ve İngilizce bilen personel ile hastalara sınırsız hizmet veriliyor. 

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT