1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEAH 'ta Kutlu Doğum tatlısı dağıtıldı
DEAH 'ta Kutlu Doğum tatlısı dağıtıldı

DEAH 'ta Kutlu Doğum tatlısı dağıtıldı

'Bir Salavat Bir Tatlı' Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (DEAH) 'Kutlu Doğum Haftası' vesilesiyle 'Bir Salavat Bir Tatlı' sloganıyla 4 bin adet tatlı dağıtıldı.

A+A-

"Hz. Peygamber ve İnsan Onuru Temalı" Kutlu Doğum Haftası, Türkiye'nin birçok yerinde çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi personeli aralarında para toplayarak halka tatlı dağıttı. Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan personeller 4 bin adet mahalle tatlısı dağıttı.

Tatlılar Cuma namazının ardından hastane girişinde, hasta ve hasta yakınlarına ikramda bulunarak dağıtıldı. Tatlıları alan vatandaşlar dua ettiler. Kutlu Doğum tatlısı alıp halka dağıtan personeller, 'Allah Müslüman ümmete sağlık, sıhhat versin, Hz. Muhammed her zaman rehberimiz olsun' diye duygularını dile getirdiler.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürü Hacı Can, "Bu güzel günler bizler için bir onurdur. Bizler ne yapsak azdır bu güzel günlerde, bir dua bile en büyük hayra sebeptir. Hz. Peygamber (s.a.v) Efendimiz'in Kutlu Doğum Haftası nedeniyle dağıtılan mahalle tatlısı çalışan personellerimiz kendi aralarında para toplayarak bizlerinde katkılarıyla 4 bin adet mahalle tatlısı Cuma namazından sonra dağıtılmaya başlanıldı çok hayırlı bir günde bu güzel hizmetler bizleri çok mutlu etti” dedi.

HABERE YORUM KAT