1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DEAH 1 ayda 10 nakil gerçekleştirdi
DEAH 1 ayda 10 nakil gerçekleştirdi

DEAH 1 ayda 10 nakil gerçekleştirdi

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde bir süre önce hizmete giren Organ Nakli Ünitesi'nde son bir ay içerisinde 10 kişiye organ nakli yapıldı. Van depreminde hayatını kaybeden 71 yaşındaki vatandaşın organları iki kişiye hayat verdi.

A+A-

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi (DEAH) bünyesinde bir süre önce hizmete giren Organ Nakli Ünitesi'nde son bir ay içerisinde 10 hastaya başarılı bir şekilde organ nakli yapıldı. Organ nakli gerçekleştirilen hastaların mutlulukları dikkatlerden kaçmadı.

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu, son bir ay içerisinde organ nakli hususunda 10 başarılı ameliyat gerçekleştirdiklerini ifade ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

DEPREMDE ÖLDÜ AMA
71 yaşında Van'da hayatını kaybeden bir hastadan alınan böbreklerin hayat verdiği Ayşe Zamir ve Veysi Çiçek, çok mutlu olduklarını söyleyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

9 yıldır böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize girip çıktığını ifade eden 3 çocuk annesi Ayşe Zamir, "Hastalığım boyunca suya hasret kaldım, doya doya su içmeyi çok özledim. 9 yıllık bir aradan sonra su içmek beni çok mutlu edecek. Allah, bana böbreğini veren kişiden ve ameliyatıma giren doktorlardan razı olsun" dedi.

ÇOK SIKINTI ÇEKİYORDUM
11 yıldır diyalize girdiğini ifade eden 28 yaşındaki Veysi Çiçek ise, "Bana böbreğini veren kişiden Allah razı olsun. Böbrek hastasıyken çok sıkıntı çekiyordum. İnşallah Allah şifa verirse diğer insanlar gibi normal hayatı yaşamak istiyorum. Sağlığıma kavuşursam yeter, başka bir şey istemiyorum" şeklinde konuştu.

Hastane yetkilileri organ nakli ihtiyacının her geçen gün arttığını ifade ederek, halkın organ nakli konusunda duyarlı olmasını istedi.

HABERE YORUM KAT