1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DBŞT İstanbul Kürt Kültür Sanat Günleri'nde
DBŞT İstanbul Kürt Kültür Sanat Günleri'nde

DBŞT İstanbul Kürt Kültür Sanat Günleri'nde

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu (DBŞT) Mezopotamya Organizasyon'un yaptığı İstanbul'daki 1. Kürt Kültür Sanat Günleri'ne üç oyunla katılıyor.

A+A-
Mezopotamya'daki tüm halkların kültürünü koruma, yaşatma ve sahiplenme misyonuyla çalışmalarını sürdüren Mezopotamya Kültür Merkezi'nin İstanbul'da düzenlediği  1. Kürt Kültür ve Sanat Günleri başladı. Kenter Tiyatrosu'nda Şahiya Stranan'ın verdiği konserle gala gecesi yapılan festival, 17 Mayıs tarihine kadar devam edecek.
 
 
Kürt Kültür ve Sanat günlerinde; Kürt kültürünü besleyen müzik, fotoğraf sergisi, tiyatro, edebiyat ve dans gibi sanatın çeşitli disiplinlerinde 30 farklı etkinlik yapılacak. Etkinliğe Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu (DBŞT) Hamlet, Destê Şeş Tilî  ve “Xulamê Du Xwedî” adlı oyunlarıyla katılacak. Celil Toksöz'ün yönetmenliğini yaptığı, Kawa Nemir'in Kürtçe'ye uyarladığı Hamlet Şişli Kent Kültür Merkezi'nde 12 Mayıs Salı günü, saat 15:00 ve 20:00'de İstanbul'daki izleyicisinin karşısına çıkacak.
 
Ruknetttin Gün'un yönettiği, Carlo Goldoni'nin “Xulamê Du Xwedî” (İki Efendinin Uşağı) oyunu ise 13 Mayıs Çarşamba günü, saat 20:00'de Kenter Tiyatrosu'nda sahnelenecek.  Ahmed Osman'ın kaleme aldığı, Yavuz Akkuzu'nun yönetmenliğini yaptığı  “Destê Şeş Tilî” adlı oyun ise Su Gösteri Merkezi'nde 14 Mayıs Perşembe günü, saat 20:00'de, Su Gösteri Merkezi'nde izleyicisiyle buluşacak.
 
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT