1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DBP'den Sur ilçesi için canlı kalkan çağrısı
DBP'den Sur ilçesi için canlı kalkan çağrısı

DBP'den Sur ilçesi için canlı kalkan çağrısı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde dün geceden itibaren başlatılan polis operasyonlarının ciddi çatışmalara dönüştüğü ve birçok mahallenin yoğun ateş altında olduğunu bildiren DBP Diyarbakır İl Örgütü, Diyarbakır halkını canlı kalkan olmaya çağırdı.

A+A-

DBP Diyarbakır İl Örgütü, dün geceden beri Sur ilçesinde başlatılan polis saldırılarının yoğun çatışmalara dönüştüğünü ve can kayıplarının olduğunu açıklayarak, operasyonların durdurulması için halka canlı kalkan eylemi başlatma çağrısı yaptı.

DİHA'da yer alan habere göre, dün geceden itibaren polis ablukası ve saldırısı altında bulunan Sur ilçesinde yoğun çatışmaların sürdüğü bilgisini veren DBP açıklamasında, çatışmaların şiddetlenerek arttığı vurgulandı. Hasırlı mahallesinde can kayıpları ve yaralıların olduğu belirtilen açıklamada, halka şu çağrı yapıldı: "Özellikle Balıkçılarbaşı semtimiz yoğun ateş altındadır. Çatışmalarda sivil can kayıpları söz konusudur. Sur ilçemizde daha fazla can kaybının olmaması için tüm Amed Halkını Sur ilçemizde (Hasırlı Mahallesi-Balıkçıklar Başı Semti) canlı kalkan olmaya çağırıyoruz."  (Kaynak:Diha)

HABERE YORUM KAT