1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DBP'den sınıra gitme çağrısı
DBP'den sınıra gitme çağrısı

DBP'den sınıra gitme çağrısı

DİYARBAKIR - Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır İl Başkanlığı, Kobani'ye sızarak sivillere saldıran IŞİD çetelerine karşı Diyarbakır halkına sınıra gitme çağrısı yaptı.

A+A-

Kınamanın yetmeyeceğini saldırıların önüne geçmek için sınıra gideceklerini belirten DBP Diyarbakır İl Eş Başkanı Ali Şimşek, Kobani'nin Kürt halkının kırmızı çizgisi olduğunu kaydetti.

Şimşek, Kobani-Suruç sınırına gitme çağrısı yaprak, DBP il ve ilçe binalarından araçların kaldırıldığını belirtti. Kobani'ye, Gre Spi'nin özgürleştirilmesini hazmedemeyen IŞİD çetelerinin Türkiye üzerinden saldırdığını ileri süren Şimşek, “DAİŞ çetelerinin Akçakale başta olmak üzere birçok bölgeden temizlenmesinin birçok kesimi rahatsız ettiğini biliyoruz. Bu rahatsızlığın saldırıya dönüştüğünü görebiliyoruz” dedi.


Şimşek, bu saldırılar karşısında kimsenin sessiz kalamayacağını ve Kobani'yi yalnız bırakmayacaklarını aktardı. Şu an itibariyle sınıra gitmeye başlayacaklarını vurgulayan Şimşek, "Bizler de geçmiş süreçlerde de Kobani halkını yalnız bırakmayan Diyarbakır halkını sınıra davet ediyoruz. Sivil yurttaşların hayatını kaybettiği bu saldırılara karşı herkesi sınıra çağırıyoruz. Bu saldırıyı kınamakla yetinmeyip bu saldırıların önüne geçmek için halkımız sınıra gelmeli” diye konuştu.


(YRT-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler