1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DBP Yerel Yönetimler buluşmasının programı
DBP Yerel Yönetimler buluşmasının programı

DBP Yerel Yönetimler buluşmasının programı

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Yerel Yönetimler tarafından "Hep birlikte özyönetime" sloganıyla bugün toplanacak olan buluşmanın programı açıklandı.

A+A-

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Yerel Yönetimler tarafından düzenlenen ve özyönetimin tartışılacağı buluşmanın programı açıklandı.

 

"Hep birlikte özyönetime" sloganıyla Diyarbakır Sümerpark'ta düzenlenecek etkinliğe ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Kürt halkının özyönetim beyanlarının, ölüm, tutuklama uygulamalarıyla yanıtlandığı, taleplerin manipüle edilerek baskı ve saldırı gerekçesine dönüştürüldüğü vurgulanarak, "Bu kapsamda her gün belediye eş başkanlarımız, meclis üyelerimiz ve parti çalışanlarımız gözaltına alınmakta, tutuklanmakta, görevinden alınmaktadır.

 

Bu insanlık dışı ve hukuku hiçe sayan politika ve uygulamalara karşı demokratik, barışçı tepkimizi ortaya koymak ve spekülasyon-manipülasyonlarla şiddet sarmalının içine sıkıştırılmasını reddetmek için DBP olarak, 18 - 19 Eylül 2015 tarihlerinde "Hep birlikte özyönetime" şiarıyla bir oturma eylemi ve tartışma platformunun oluşturulacağı bir dizi etkinlik gerçekleştireceğiz" denildi.


Açıklamada, buluşmaya DTK, HDP, HDK, bölge milletvekilleri, belediye eşbaşkanlarının, belediye meclis üyelerinin yanı sıra kadın ve gençlik kurumları ile sivil toplum örgütleri temsilcilerinin de katılacağı belirtildi. Buluşmanın programı şöyle açıklandı:


"18 Eylül: 11.00 açılış konuşması, 11.45 oturma eylemi tüm gün (19 Eylül Cuma günü saat 10.00 'a kadar devam edecek), 14.00 -16.30 Serbest Kürsü, 16.00-19.30 kültürel etkinlik, 20.00 -23.00 amfide açık oturum, 19.30-22.30 kültürel etkinlik. 19 Eylül: 09:30 -10.00 kapanış konuşması ve basın açıklaması"

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler