1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DBP halkla değişime gidiyor
DBP halkla değişime gidiyor

DBP halkla değişime gidiyor

22 Mayıs'ta 4. Olağanüstü Kongre'ye gidecek olan DBP'nin Eş Genel Başkan Yardımcısı Salih Yıldız, kongre hazırlığı kapsamında 9 kentte bölge toplantılarını yapacaklarını ve halkın önerileri doğrultusunda partiyi yenileceklerini söyledi.

A+A-

“Bu kongre değişim kongresidir” diyen Yıldız, partileri üzerinde oynanan tüm oyunları güçlü bir yönetici ve kadro duruşuyla boşa çıkaracaklarını belirtti.
 
Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), 22 Mayıs’ta Ankara’da kongreye gidiyor. 4. Olağanüstü Kongre'nin hazırlık çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Salih Yıldız, partilerini işlevsiz hale getirmek ve sindirmek amacıyla yapılan siyasi soykırım operasyonlarına dikkat çekti. Bölgede bir yandan kentler yıkılırken bir yandan da hukuksuz bir şekilde parti meclis üyelerinin, merkez çalışanlarının, belediye eşbaşkanlarının ve meclis üyelerinin tutuklandığını kaydeden Yıldız, kimliklerine, dillerine ve varlıklarına yönelik topyekûn bir saldırının yürütüldüğünü vurguladı.
 
“Bu kongre değişim kongresidir”
 
Yıldız, tüm bu baskıları boşa çıkarmak ve toplumsal inşayı tamamlamak için hem yapısal hem de yönetimsel olarak değişime gideceklerini belirtti. “Bu kongre değişim kongresidir” diyen Yıldız, partileri üzerinde oynanan tüm oyunları güçlü bir yönetici ve kadro duruşuyla boşa çıkaracaklarını söyledi. Bunun için kongre hazırlık komisyonu oluşturduklarını dile getiren Yıldız, 10 kişiden oluşan komisyonun 9 kentte halkla bölge toplantıları yapacağını ve halkın önerilerinin alınacağını belirtti.
 
9 kentte bölge toplantıları
 
Yıldız, 25 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında toplantı yapılacak yerleri şöyle sıraladı: “Van merkezli Hakkari ili; Ağrı merkezli Iğdır, Kars, Ardahan illeri; Muş merkezli Erzurum, Bingöl illeri; Mardin merkezli Şırnak ili; Urfa merkezli Antep, Adıyaman illeri; Elazığ merkezli Dersim, Malatya illeri; Batman merkezli Bitlis, Siirt illeri; Amed ve Ankara’da bölge toplantıları alacağız. Kongrenin tüm süreçlerine halkı dahil edeceğiz” Yıldız, halktan gelecek önerilerle parti meclisini yenileyeceklerini de sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT