1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. DBP Hakkari İl Başkanlığı'nın olağan kongresi
DBP Hakkari İl Başkanlığı'nın olağan kongresi

DBP Hakkari İl Başkanlığı'nın olağan kongresi

HAKKARİ- Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Hakkari İl Başkanlığı'nın Olağan Kongresi yapıldı.

A+A-

DBP Hakkari İl Başkanlığı'nın Olağan Kongresi, DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek'in katılımıyla bir düğün salonunda yapıldı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Adil Zozani ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı kongrede Kamuran Yüksek, Kürtçe ve Türkçe birer konuşma yaptı. Yüksek, “Bu partinin hedef ve amaçları hem Kürdistan halkı hem de Türkiye halkının geleceğine damga vuracak.

Partimizin iki temel hedefi vardır. Birincisi, demokratik uluslaşma gerçekleştirmek, ikincisi ise genel demokrasiyi kurmaktır. Önceki gün Kobani Günü'ydü. Kobani Günü nedeniyle sokağa çıkmış her yurttaşımızı, her kardeşimizi, dayanışma içinde olan bütün dünya halklarını Hakkari kongresinde Hakkari halkı adına selamlıyorum ve şükranlarımı sunuyorum.

Dün çok önemli bir gündü. Belki Kürdistan tarihinde, bütün dünya bir Kürdistan kenti için, Kürdistan halkı için ayağa kalktı ve dayanışma duygularını ortaya koydu. Yüzyıl boyunca bizler halk olarak inkar edildik. Dilimiz ve kimliğimiz tanınmadı. İsmimiz dahi bütün kayıtlardan çıkartıldı, silindi. Bir halkın kimliğinin silinmesini ancak Kürt halkı bilir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından faaliyet raporu ve mali raporlar okundu. Daha sonra 550 delegenin oy kullanacağı seçimlere geçildi.


(MK-FT-MSA-SO-Y)

HABERE YORUM KAT