1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DBP Bağlar’da halk toplantıları düzenledi
DBP Bağlar’da halk toplantıları düzenledi

DBP Bağlar’da halk toplantıları düzenledi

DBP Bağlar İlçe Örgütü, Bağlar’da öz yönetim ile ilgili halk toplantıları düzenledi.

A+A-

DBP Bağlar İlçe Örgütü, Mevlana Halit Mahallesi’nde öz yönetime ilişkin halk toplantıları düzenlendi.

 

Bayramoğlu ve Kardeşler kıraathanelerinde gerçekleşen toplantılara DBP Bağlar İlçe Eş Başkanı Rihan Kavaközbek, Bağlar Belediyesi Başkan Yardımcısı Adnan Akgül ile Mevlana Halit Mahalle Mecilisi üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Halka hitaben konuşan Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Akgül, öz yönetimin devlet tarafından bilinçli bir şekilde şiddet sarmalına dönüştürüldüğünü belirterek, halkın yönetime katılma talebinin şiddet ile bastırılmasının nedenini açığa çıkan iradenin ortadan kaldırılması olduğunu söyledi. 


‘Kürtler hak ve hukuk mücadelesini yükseltmeli’ 


Ortadoğu’da yaşanan son sürecin Kürtler açısından da önemli olduğunu dile getiren Akgül, “Kürtler de hak ve hukukunu korumak ve millet olarak haklarını korumak ve geliştirmek için mücadele veriyor. Ya bu süreçte Kürtler birlik olarak haklarını korumak için mücadeleyi yükseltecek, ya da uzun bir süre daha haklarından mahrum bir şekilde yaşayacaktır” dedi. 


‘Öz yönetim talebi şiddetle bastırılıyor’ 


Ardında konuşan DBP Bağlar İlçe Örgütü Eş Başkanı Reyhan Kavak Özdemir, öz yönetim talebinin demokratik yönetimlerin en önemli koşullu olduğunu kaydederek, sistemin anti demokratik yönetimini sürdürmek için halkın yönetime katılma talebini şiddetle bastırma yoluna gittiğini söyledi. Özdemir, öz yönetim talebinin demokratik ve siyasi bir talep olduğunu ve halkın bu talebe daha güçlü bir biçimde sahip çıkması gerektiğinin altını çizdi. 


Toplantı yurttaşların öz yönetim ile ilgili sorularının cevaplandırılmasıyla sürdü. 
 

 

HABERE YORUM KAT