1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Davutoğlu'ndan Vali Toprak'a ziyaret
Davutoğlu'ndan Vali Toprak'a ziyaret

Davutoğlu'ndan Vali Toprak'a ziyaret

DİYARBAKIR- Bir dizi incelemede bulunmak için Diyarbakır'a gelen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır Valiliği'ni ziyaret etti.

A+A-

Bakan Davutoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakın Mehdi Eker ile birlikte sabah saatlerinde Diyarbakır Valiliği'ne geldi. Kendisini karşılayanlarla tokalaşan Bakan Davutoğlu, daha sonra polis mangasını selamladı. Valilik Şeref Defteri'ni imzalayan Bakan Davutoğlu ve Bakan Eker, daha sonra valilik makamına geçerek, Vali Mustafa Toprak'tan bilgi aldı. Burada konuşan Bakan Davutoğlu, sabah namazında Hazreti Süleyman Camii'nde o atmosferi teneffüs ettiklerini söyledi.

Bugün de Diyarbakır'ı bütün güzellikleri ile Diyarbakırlıların misafirperverliklerini doya doya yaşamak istediklerini belirten Davutoğlu, “Kısa bir kalışımız olacak ama, inşallah hem Dicle Üniversitesi'ndeki akademisyen kardeşlerim ile hem Diyarbakır'daki tüm dostlarımızla bir arada olma imkanımız olacak. Onun için çok büyük bir mutluluk duyuyorum. Seneler önce bir zaman Diyarbakır'da duyduğum heyecanı tekrar duydum. Daha sonra da birçok kere gelme imkanım oldu. İnşallah önümüzdeki aylarda bu tadımlık olacak daha sık geleceğiz, baharı müjdeleyen aylarda biraz daha çok kalmak için” dedi.


Ülkelerin yükselirken şehirlerin de o yükselişte önemli paylar aldığını kaydeden Bakan Davutoğlu, “Türkiye, bölgesinde, dünyada önemli güç. Beklentileri, kendisinden beklentileri bütün dünyada, Afrika'dan Orta Asya'ya, Latin Amerika'ya, Doğu Asya'ya kadar bütün bölgelerde artan bir ülke. Ülkemizle birlikte Diyarbakır gibi bütün kadim kütler merkezi olan çok güzel bir şehrimiz de mutlaka yeni bir canlılık yaşayacak, yeni birçok şehre örnek olacak gelişmeler yaşayacak inşallah. Bunların ümidi içerisinde tekrar ben misafirperverliğiniz için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Toprak, Bakan Davutoğlu ve Bakan Eker'e bakır fincan takımı hediye etti. Bakan Davutoğlu, daha sonra Dicle Üniversitesi'ndeki konferansa katılmak üzere valilikten ayrıldı.

HABERE YORUM KAT