1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Davutoğlu Diyarbakır'a geliyor
Davutoğlu Diyarbakır'a geliyor

Davutoğlu Diyarbakır'a geliyor

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Diyarbakır'da mitinge katılacağını söyledi.

A+A-

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'nca, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Diyarbakır programı ve IŞİD operasyonlarına ilişkin basın toplantısı düzenlendi.

Parti binasındaki toplantıya, İl Başkanı Muhammed Dara Akar'ın yanı sıra, milletvekili adayları Ebubekir Bal, Abdullah Atik, Netice Arslan, Alaattin Parlak, Mehmet Fatih Kayhan ve Neşet Özden ile vatandaşlar katıldı. Akar, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kenti ziyareti ile ilgili bilgiler verdi. Başbakan Davutoğlu'nun Kurban Bayramı'nın 1. gününde Diyarbakır'ı ziyaret ettiğini hatırlatan Akar, Başbakanın yine bir bayram günü olan 29 Ekim'de saat 14.00'da İstasyon Meydanı'nda halkla buluşacağını söyledi.

"BAŞBAKANIN ZİYARETİ, AYNI ZAMANDA MORAL ZİYARETİ DE OLACAKTIR"

Başbakan Davutoğlu'nun önemli ve kutsal günlerde Diyarbakır'da olmayı önemsediğini kaydeden Akar, "Bu müjdeyi siz basın mensubu arkadaşlarımızla paylaşmak istedik. Başbakanımız, genel başkanımız, 29 Ekim Perşembe günü saat 14.00'da inşallah İstasyon Meydanı'nda Diyarbakır halkı ile beraber olacak. Özellikle de Başbakanımız bir bayram gününde Diyarbakır'da olmayı seçtiler. Biliyorsunuz, daha öncede Başbakanımız Kurban Bayramı'nın 1. gününde de yine Diyarbakır'daydı. Şimdi yine güzel bir bayram gününde 29 Ekim tarihinde inşallah Başbakanımız Diyarbakır'da olacak. Başbakanımız böyle önemli günlerde kutsal günlerde bayramlarda Diyarbakır'da olmayı önemseyen bir siyasi siyasi liderimizdir, büyüğümüzdür. Defalarca bu süreç içerisinde seçim mitinglerinde birçok yerde Diyarbakır halkından bahsetti, Diyarbakır halkına selam yollardı ve bir an önce Diyarbakır'a gelmek istediklerini söylediler. Bu vesile ilgili değerli Diyarbakır halkını 29 Ekim Perşembe günü saat 14.00'da Başbakanımızla buluşmaya davet etmek istedik" dedi.

"SIKINTILARI BAŞBAKANIMIZLA PAYLAŞIYORUZ"

Diyarbakır'ın son dönemlerde sıkıntılı günler yaşadığını dile getiren Akar, şunları söyledi:"Sahadaki çalışmalarımızda da ilçe ziyaretlerimizde de halkımızın dile getirdiği bu sıkıntıları da Başbakanımıza aktarıyoruz. Son zamanlarda bir iki telefon görüşmem oldu Başbakanımızla, Diyarbakır'da Silvan olayları olduğunda Sur ilçesinde olaylar olduğunda problemler devam ederken, Başbakanımız beni arayıp konu hakkında bilgi istediler. Bende o sıcak günlerde, Diyarbakır'ın problem yaşanan bütün yerlerine gittim yanımda bütün adaylarla beraber Silvan'da da Suriçi'nde de Lice'de de Kulp'ta da birçok yerde insanlarımızla bir araya gelme fırsatı bulduk. Sıcağı sıcağına bu sorunları başbakanımıza ilettik. Bu hassasiyetinden ötürü Başbakanımıza teşekkür ediyoruz. Hakikatten Diyarbakır'da bu problemli, sıkıntılı günlerin de bir an önce biteceğini ümit ediyoruz. İnanıyorum ve ümit ediyorum ki yakın zamanda inşallah Diyarbakır'da huzur ve barış iklimi hakim olacaktır. Biz burada artık özlem duyduğumuz huzur dolu günleri beraber tekrar yaşayacağız. Bu hepimizin çabası ile olacak bir şeydir. Başbakanımızın Diyarbakır'a ziyareti yeni bir ümidin meşalesini beraber yakacaktır. Aynı zamanda bir moral ziyareti de olacaktır. Biz yaklaşık bir ay önce seçim beyannamemizi ve programlarımızı orada deklere ettik. Birçok reform gerçekleşti ama hala, eksiklerimiz var. Diyarbakır insanı da bölge insanı da daha iyi sağlık koşullarında yaşamak ve desteği almak hakkına sahiptir."

"TÜRKİYE'DE YASADIŞI ÖRGÜTLERE YÖNELİK OPERASYONLAR DEVAM EDECEKTİR"

Terör örgütü IŞİD'e yönelik dün gerçekleştirilen operasyon ile ilgili de konuşan Akar, şu ifadeleri kullandı:"AK Parti hükümeti çok güçlü bir iradeye sahiptir. Hiç kimse hukuk dışı yasadışı faaliyette bulunan kim olursa olsun bunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Bundan sonraki süreçte sadece Diyarbakır'da değil Türkiye'de yasadışı örgütlere ilişkin bu operasyonlar devam edecektir. Türkiye bir demokrasi ülkesidir. Türkiye bir hukuk ülkesidir. Bu tür operasyonların her zaman risk içerdiğini bilmek durumundayız. Yetkililerden aldığım izlenim, bir güvenlik zafiyetinin olmadığı yönünde bende buna inanıyorum."

HABERE YORUM KAT