1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dava nakil edilmesin!
Dava nakil edilmesin!

Dava nakil edilmesin!

Lice'de 21 yıl önce Tuğgeneral Bahtiyar Aydın dahil biri asker toplam 16 kişinin öldüğü katliam davasının "güvenlik" gerekçesiyle başka ile nakledilme talebine karşı, davanın Diyarbakır'da görülmesi için Adalet Bakanlığı'na gönderilmek üzere imza kampanya

A+A-
Önceki gün Diyarbakır 8. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Lice katliamı davasında, sanık avukatlarının davayı "güvenlik" nedeniyle başka bir ile nakledilmesi talebi Licelilerin tepkisine neden oldu. Mahkemenin bu konuda görüş istemek için Adalet Bakanlığı'na yazı yazmasına karşılık, Lice Adalet Arıyor Platformu bileşenleri Lice ve Diyarbakır genelinde imza kampanyası başlattı.
 
NAKİL EDİLMESİN
 
Liceliler tepkilerini, 21 yıl sonra açılan bir davanın ilk duruşmasından sonra güvenlik gerekçe gösterilerek dava dosyanın başka bir ile nakil talebinin mağduriyetlerine mağduriyet katacağından dolayı Adalet Bakanlığı'na gönderilmesi amacıyla imza kampanyasına başlattıklarını ve sanık avukatlarının bu taleplerinin reddedilerek davanın Diyarbakır'da görülmesi istiyorlar. Davanın Diyarbakır'da görülmesi için başlatılan imza kampanyası devam ederken, toplanan imzalar Adalet Bakanlığı'na gönderilecek.
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT