1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Darp edilen gazeteciden suç duyurusu
Darp edilen gazeteciden suç duyurusu

Darp edilen gazeteciden suç duyurusu

Silvan'da haber takibi yaptığı sırada polisler tarafından darp edilerek gözaltına alınan Silvan Mezopotamya Gazetesi muhabiri Kadri Şimşek, polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.

A+A-
DİYARBAKIR'ın Silvan ilçesinde 29 Aralık'ta Roboski katliamının ikinci yıl dönümünü ve cezaevlerindeki hasta tutsakların durumuna dikkat çekmek amacıyla düzenlenen yürüyüşü izleyen Silvan Mezopotamya Gazetesi muhabiri Kadri Şimşek, polisler tarafından darp edilerek gözaltına alınmış ve aynı gün serbest bırakılmıştı.
 
Haber takibi sırasında polisin hiç bir şey demeden kendisini darp etmeye başladığını belirten Şimşek, gözaltına alınıp götürüldüğü zırhlı polis aracında da polislerin kendisini darp etmeye devam ettiğini kaydetti. Şimşek, “Haberi takip ederken polis beni darp ederek gözaltına aldı. Zorla araca bindirildim. Fotoğraf makinemi ve basın kartımı aldılar” dedi. Gözaltına alındıktan sonra önce Silvan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ardından Devlet Hastanesi'ne götürüldüğünü ifade eden Şimşek, ardından tekrar emniyete götürüldüğünü söyledi.
 
'Uzlaşalım, bilmiyorduk'
 
Hastanede darp edildiğine dair rapor aldığını vurgulayan Şimşek, “Emniyete getirildiğimde kameranın olmadığı bir yere aldılar. 'Uzlaşalım, bilmiyorduk, yanlışlık oldu. Bu olayı burada kapatalım' dediler. Bu olayın takipçisi olacağımı söyledim. Basın özgürlüğünü kısıtladınız dedim. Polis 'İnternetteki haberleri alın' dedi. Kabul etmeyince polisler bana 'Polis arkadaşı şahit göstereceğim' dedi. Elim yaralı, sırtımda da darp izleri var. Hastane raporlarım var” diye konuştu.
 
Polisin basın tanıtım kartının sahte olduğu iddiasıyla inceleme başlattığını belirten Şimşek, polisler hakkında Silvan Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

HABERE YORUM KAT