1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Danyeli: 'Eleştiri Yapacaklarına Proje Üretsinler'
Danyeli: 'Eleştiri Yapacaklarına Proje Üretsinler'

Danyeli: 'Eleştiri Yapacaklarına Proje Üretsinler'

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, Diyarbakır'a gerçekleştirdikleri yardım çalışmasını değerlendirerek, yeni çalışmalarını anlattı.

A+A-

Türkiye'de siyasal örgütlenmeler içinde en profesyonel çalışmayı AK Parti teşkilatlarının gerçekleştirdiğini söyleyen Mehmet Can Danyeli, "Bizler çalışma yaparken öncelikli olarak çalışmaların fizibilitesini çıkartıyoruz. Ardından Aşama aşama projelerimizin doğru bir şekilde ilerlemesini sağlıyoruz." Dedi.

Diğer siyasi partilerin de proje üretmesini isteyen Danyeli, "Diğer siyasi parti temsilcileri de proje sunsun, her türlü araştırmasını yapalım. Beraber uygulayalım, gidilecek yerlere berabere gidelim. Ancak tüm çağrılarımızı cevapsız bırakıyorlar.

Proje üretmiyorlar, proje üreten bizleri de hiçbir dayanağı olmayan eleştirilerle yıldırmaya çalışıyorlar. Ancak bizler yılmadan çalışmaya, hizmet götürmeye, proje üretmeye devam edeceğiz." Şeklinde konuştu.

Trakya'yı kapsayacak yeni bir proje hazırladıklarını açıklayan Mehmet Can Danyeli "Yine eğitim ile ilgili bir projeyi hayata geçireceğiz. Çerkezköy, Kızılpınar, Veliköy'de uygulayacağımız bu projenin ana unsurunu geleceğimiz olan çocuklarımız oluşturacak" Bilgisini verdi. Kadınlar için de yeni projeler ürettiklerini belirten İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, "İlçe Kadın Kollarımızın çalışmaları doğrultusunda önümüzdeki ay içerisinde yeni bir projeyi başlatacağız. Proje için şu her şey hazır, gerekli araştırmalar ve hazırlıklar yapıldı." Dedi.

Diyarbakır'da geçtiğimiz hafta gerçekleştirdikleri programdan bahsederek sözlerini sürdüren Danyeli: "Diyarbakır'da çok samimi ve içten karşılandık. Ziyaret etmediğimiz ilçe kalmadı. Her yere gitmeye, herkesi kucaklamaya çalıştık. Tüm ihtiyaç sahiplerini bulup hizmet götürmeye özen gösterdik. Orada yaşayan vatandaşlarımıza özelliklere çocuklara yalnız olmadıklarını anlatmaya çalıştık. Burada yaşayan öğrenci çocuklarımız bizleri bir ağabey bir abla gibi benimsedi, bağırlarına bastı. O durumdaki mutluluğun tarifi gerçekten anlatılamaz. Orada defteri olmayan ya da defterini kullanıp silerek tekrar kullanmaya çalışan öğrenciler, çocuklar gördük. Gerçekten onların durumu çok zor. Ancak o çocuklar her şeye rağmen okumak istiyorlardı. Gözlerinden bunları anlamak çok zor olmadı. Bu çalışma kapsamında bir tane çocuk bizleri anlasa bile bizim için yeterli olur."

İfadelerini kullandı.

Gerçekleştirdikleri projeye ilişkin en çok finansı noktasında sorularla karşılaştıklarını ifade eden Mehmet Can Danyeli "Bizler kendi yönetim kurulumuzdan topladığımız aidatlarla projeler üretiyoruz. Sadece Diyarbakır projesinde Belediye Başkanımız Ali Ertem çorbada bizim de tuzumuz olsun diyerek bir miktar yardımda bulundu. Onun dışındaki kaynakları kendi bünyemizden oluşturmaya çalışıyoruz. Bu eleştirileri yapan parti ya da kurumlara da 'gelsinler katkıda bulunsunlar' demekten başka bir şey söyleyemiyorum. Ancak eleştirmek işin kolay yanı, bunu da bilmelerini isterim."

Şeklinde konuştu.

Yerel seçim çalışmalarına bugün itibari ile başladıklarını kaydeden Danyeli şöyle devam etti: "Ak Parti çatısı altında aday adayı dahi olan vatandaşlarımızın danışmanlıklarını biz yürüteceğiz. Bununla ilgili olarak bir ay önce başladığımız fiziki çalışmalarımızı tamamladık. Dış ilişkiler başkanlığımız ile yurtdışında içlerinde Amerika Başkanı Barrack Obama'nın da olduğu seçim stratejilerini inceliyoruz. Bunları değerlendirip yepyeni bir seçim stratejisini adaylarımıza sunacağız." Son seçimler üzerinden gerçekleştirdikleri istatistikleri de açıklayan Danyeli "Şu an seçim olsa Ak Parti Çerkezköy'de yüzde 7,5 ile önde olacak. Bu istatistiğe belediyemizin gerçekleştirmiş olduğu çalışmaların, icraatların oranlarını katmıyoruz." Dedi

Gerçekleştikleri projelerde kendilerine destek olan herkese teşekkür ettiğini belirten Mehmet Can Danyeli: "Bizleri eleştirenleri, icraatlarımızı projelerimizi yanlış bulan herkesi ilçe başkanlığımıza davet ediyorum. Gelsinler konuşalım, tartışalım. Bu konularla ilgili daha iyi neler yapabiliriz, bunun müzakeresini yapalım. Eminim bu şekilde olursa toplumun bütün renklerini bir arada yansıtma imkanı buluruz." değerlendirmesinde bulundu.

HABERE YORUM KAT