25 Ekim 2016 Salı
 • Diyarbakır13 °C
 • İstanbul13 °C
 • Ankara3 °C
 • Antalya20 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,211
  %-0.22
 • Dolar
  3,0841
  %-0.11
 • Euro
  3,3545
  %-0.09

Daha temiz bir Sur için

Daha temiz bir Sur için

06 Aralık 2012 Perşembe 14:10

Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, daha temiz bir Sur için bir toplantı düzenledi.

Toplantıya Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, Başkan Yardımcısı Turki Gültekin, meclis üyeleri, birim müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Toplantıda, Sur içine daha temiz bir görünüm kazandırmak için yapılabilecekler tartışıldı. Abdullah Demirbaş şunlara değindi; “Güneydoğu'nun modern kenti Diyarbakır olacaksa, Diyarbakır'ın modeli de Sur'dur. Sur Belediyesi olarak hizmetlerimizin sadece günü birlik bir temizlik olduğunu düşünmeyelim. Yaptıklarımızın çok önemli değerlendirildiğini ifade etmek istiyorum.

Türkiye'nin hiçbir belediyesi ile ilgili doktora ya da yüksek lisans tezleri hazırlanmamıştır. Ama Sur Belediyesi ile ilgili onlarca tez vardır. Temizlik anlamında geliştireceğiniz sistem ve çalışmalar bir gün gelecek Türkiye'nin dışında birçok belediyeye örnek olacaktır. Araştırmacılar gelip bu kenti nasıl temizlediğimizi ya da temizlemediğimizi araştıracaklar ve kendi kentlerinde uygulayacaklar. Bu yüzden yaptığımızı basit görmeyelim. Eğer büyük düşünürsek büyük yaparız. İçinde bulunduğumuz ekonomik olanaksızlıklarla bu kadar işleri yaratan bir belediyesiniz. Bizim oluşturduğumuz kadın çalışmalarından tutun da temizlik vb. çalışmalarımıza kadar örnek alınacak şeylerdir.” dedi.

“Kentimiz Kimliğimizdir”

“Ben buradan esnaflarımıza ve halkımıza sesleniyorum; Diyarbakır hepimizin evidir. Bizler evlerimizde temizlik konusunda nasıl hassasiyet gösteriyorsak, bu hassasiyeti kentimiz içinde göstermeliyiz. Çünkü kentimiz bizim kimliğimizdir.” dedi.

Sur Belediye başkanı Abdullah Demirbaş'ın ardından konuşan Başkan Yardımcısı Turki Gültekin ise şunları kaydetti; “ biliyorsunuz ki Diyarbakır için Sur için çok önemli bir yerdir. Bunun için insanlarımızın temizlik konusunda duyarlı olmalarını istiyoruz. Sonuç alabilmemiz için sadece bizim çalışmamız yetmez. Halkımızın da bizlere destek sunması gerekmektedir. Özellikle esnaflarımızın hem kaldırım işgali hem de temizlik için bizlere destek olmaları gerekmektedir. Zaten sık sık temizlik ve zabıta ekiplerimiz ile ev ve iş yerlerini ziyaret ediyoruz. Halkımızda duyarlılık yaratmak için el broşürleri ve afişler hazırlayarak gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde halkımıza dağıtıyoruz.

Okunma Sayısı : 10217
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com