1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Daha iyi bir okul yarışması
Daha iyi bir okul yarışması

Daha iyi bir okul yarışması

Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen METEK Projesi kapsamında “Daha İyi Bir Okul” Yarışması yapılacağı belirtildi.

A+A-
Yarışma; mesleki ve teknik eğitim veren liselerde öğrencilerin kendi bakış açılarıyla ideal bir meslek teknik okulunu tasvir etmelerini ve düşüncelerini kamuoyu ve yetkililerle paylaşma imkanı oluşturmayı amaçlıyor. Yarışmayla öğrencilerin yaratıcı fikirlerini ortaya çıkararak kamuoyunun dikkatini mesleki ve teknik eğitimin önemine çekmek hedefleniyor.
 
Yarışmaya 43 ilin Van, Kars, Şanlıurfa, Erzurum, Batman, Diyarbakır, Sivas, Malatya, Trabzon, Kahramanmaraş, Gaziantep, Samsun, Elazığ, Kastamonu, Kayseri, Ağrı, Iğdır, Ardahan, Erzincan, Bayburt, Muş, Bitlis, Hakkari, Mardin, Şırnak, Siirt, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Kilis, Bingöl, Tunceli, Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Gümüşhane, Yozgat, Çankırı, Sinop, Tokat, Çorum, Amasya mesleki ve teknik eğitim veren orta öğretim kurumlarının; 10-11 ve 12. sınıflarında okuyan öğrencileri katılabilecek. Resim, fotoğraf, kolaj, sunu vb. eserlerle başvurulabilecek yarışmada dereceye giren ilk 5 öğrenci danışman öğretmenleriyle birlikte yurtdışında çalışma ziyaretine katılacak.
 
Yarışma hakkında detaylı bilgi, şartname ve başvuru formu; www.meb.gov.tr, http: //mtegm.meb.gov.tr ve http: //metek.meb.gov.tr adreslerinden edinilebileceği bildirildi.
Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT