1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Daha fazla özgürlük daha fazla adalet'
'Daha fazla özgürlük daha fazla adalet'

'Daha fazla özgürlük daha fazla adalet'

Ezilenleri Sosyalist Partisi Diyarbakır İl Örgütü, Taksim Gezi Parkı Direnişi sonrası 58 parti üyelerinin tutuklanmasını protesto ederek, serbest bırakılmalarını istedi. “Polisimizi daha da güçlendireceğiz” diyen Başbakan Erdoğan'a seslenen ESP Diyarbakır

A+A-

Ezilenleri Sosyalist Partisi (ESP) Diyarbakır İl Örgütü Gezi Parkı direnişi sonrası gerçekleşen tutuklamaları, AZC Plaza önünde yaptığı basın açıklamasıyla protesto etti. “AKP zulmüne boyun eğmeyeceğiz tutuklama terörüne son”, “Yaşasın direniş” yazılı pankartların açıldığı eylemde, ESP Diyarbakır İl Başkanı Ramazan Karakaya basın açıklamasını okudu. İstanbul, Ankara ve Adana'da Gezi Parkı direniş sonrasında yapılan operasyon sonucunda 58 parti üyelerinin tutuklandığını belirten Karakaya, tutuklananlar arasında MYK üyeleri, Genel Başkan yardımcıları ve HDK üyelerinin de bulunduğunu söyledi.

Taksim Gezi Parkı direnişi sonrası AKP Hükümeti'nin partilerini hedef aldığını dile getiren Karakaya, “Hedefte olan halkın özgürlük ve onur mücadelesidir. Bu saldırı, söz, eylem ve örgütlenmek isteyen halka, taşeron sistemine karşı iş güvencesi, can güvenliği, grev ve sendikalaşmak isteyen işçilere, demokratik bilimsel ve anadilde eğitim hakkı isteyen gençliğe, kadına yönelik şiddete ve cinayetlere karşı mücadele eden emekçi kadınlara, anadil hakkı ve kimliği için sokaklara çıkan Kürt halkımıza, çevre ve doğanın korunması için mücadele yürüten çevrecilere, inanç ve vicdan özgürlüğü isteyen Alevi halkımıza karşı yapılmış bir saldırıdır” dedi.

Başbakan'a seslendi

“Polisimizi daha da güçlendireceğiz” diyen Başbakan Erdoğan'a ve AKP'ye seslenen Karakaya, halkların daha fazla polis devleti değil, daha fazla özgürlük ve adalet istediklerini belirtti. Halkların özgürlük ve onur kavgasının süreciğini belirten Karakaya, “AKP saldırganlığına karşı tüm emekçi kesimleri ve halkımızı tutuklananlara sahip çıkmaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT