1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Daha fazla kadın görev almalı'
'Daha fazla kadın görev almalı'

'Daha fazla kadın görev almalı'

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar ve yönetim kurulu üyeleri Kayapınar Belediye Başkan Vekili Mahmut Dağ'ı ziyaret etti. Burada konuşan Dağ, ilk kez bir kadın yöneticinin görev almasını önemsediklerini belirterek, “Ancak daha fazla kad

A+A-

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası kongre sonrası seçilen Başkan Ahmet Sayar ve yönetim kurulu üyeleri Kayapınar Belediye Başkanı Mahmut Dağ'ı ziyaret ettiler.

Başkan Vekili Mahmut Dağ, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası'nın halkın desteğiyle görevi gelmesiyle daha çok sorumluğunun artığını belirterek, “ Yapılan oda seçimlerinin bu yıl daha fazla ön plana çıkması ve önemsenmesi kentimiz gelişimi için önemli. Bu güne kadar gerçek anlamda işlevsel halde olmaması bu kent için büyük bir kayıptı. Yeni yönetimin bu konuda halkın desteğini alarak göreve gelmesiyle çok daha iyi işler yapacağı kanısındayız. Ancak ilk kez bir kadın yöneticinin görev alması önemsediğimiz gibi, daha fazla kadının temsil edilmesi noktasında eleştiride bulunuyorum. Belediyeler olarak birlikte çalışmanın yanında, her konuda görüş ve önerilerinizi sunmanızı bekliyoruz “ dedi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar ise Diyarbakır halkının desteği göreve gelmelerinden dolayı sorumluluklarının büyük olduğunu belirterek, oda seçimlerinde kendilerine inanan ve destekleyen herkese teşekkür ettiklerini belirti.

HABERE YORUM KAT