1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dağkapı'da dayanışma iftarı
Dağkapı'da dayanışma iftarı

Dağkapı'da dayanışma iftarı

Diyarbakır'da "Suriye ve Mısır Direnişleriyle Dayanışma İftarı"na katılanlar, yer sofrasında oruçlarını simit, hurma ve su ile açtı.

A+A-
Diyarbakır'da Dağkapı Meydanı'nda düzenlenen "Suriye ve Mısır Direnişleriyle Dayanışma İftarı"na katılanlar yer sofrasında oruçlarını simit, hurma ve su ile açtı. Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) Diyarbakır Şubesi ile Aydınlık Yarınlar İçin Hak ve Özgürlükler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (AYDER) işbirliğiyle Dağkapı Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, iftar için hazırlanan yer sofrasında vatandaşlar simit ve hurma yiyerek, su içerek iftarlarını açtı.
 
DAYANIŞMA İFTARI
 
İftarı düzenleyenler adına konuşan Vedat Yaşar, ümmet olarak Suriye ve Mısır'daki mazlum kardeşlerinin yanında olduklarını göstermek için böyle bir iftar düzenlediklerini aktararak, yeryüzünde zulüm ve baskı altında olan, ekmeğe eli yetişmeyen Müslüman kardeşleriyle aynı duyguyu tatmak istediklerini söyledi.
 
Diyarbakır halkı olarak toplandıklarını, artık Müslümanların ümmet olarak bir arada hareket etme günü geldiğini kaydeden Yaşar, "Artık dünya bilsin ki bizler evlerinin içine hapsolmuş Müslümanlar değiliz. Bizler ümmetin derdini dert edinen insanlarız. Ümmetin zorluk ve açlık içerisinde olduğunu bildiğimizden dolayı menümüz simit, hurma ve sudan oluşmaktadır. Bu bir fedakarlıktır" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT