1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. D.Ü'de Kuzey Iraklı öğrencilere staj bitirme sertifikası
D.Ü'de Kuzey Iraklı öğrencilere staj bitirme sertifikası

D.Ü'de Kuzey Iraklı öğrencilere staj bitirme sertifikası

D.Ü ile Kuzey Irak'ta bulunan Duhok Üniversitesi arasında yapılan protokol çerçevesinde 3 yıldır Dicle Üniversitesi Hastaneleri'nde staj gören öğrencilere sertifikaları verildi.

A+A-

15 gün önce staja başlayan 4'ü doktor olmak üzere 40 staj öğrencisi için Başhekimlik Konferans Salonu'nda sertifika töreni düzenlendi. Törende Duhok Üniversitesi öğrenci grubu başkanı Dr.Fahad Agah Abid, Kürtçe yaptığı konuşmada öğrencilerinin Dicle Üniversitesi Hastaneleri'nde çok iyi bir staj dönemi geçirdiğini söyledi.

Öğrencilerin 3 yıldır staj dönemlerinde çok şey öğrendiklerini belirten Abid, "Öğrenciler burada gördüklerini ülkelerinde tatbik edeceklerdir. Staj süresince çok ilgi gördük. Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Sait Alan başta olmak üzere emeği geçen tüm personele teşekkür ederim. Burada olmaktan çok mutluyuz. 3 yıldan beridir burada staj görüyoruz. Sizleri de üniversitemizde görmek istiyoruz" dedi.

Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Sait Alan ise Dicle Üniversitesi'nin bölgede son derece gelişmiş bir üniversite olduğunu anlatarak şöyle konuştu:

"3 yıldan beri hastanelerimize gelip staj görüyorsunuz. Bunun devamlı olmasını diliyoruz. Staj süresince sizlere farklı konularda eğitim verdik. Verdiğimiz eğitime büyük ilgi gösterdiniz. İstenilen branşta eğitim alma imkanına sahip oldunuz. Öğrencilere Kürtçe ve İngilizce interaktif eğitimin ardından maket ve hasta üzerinde uygulamalı eğitim de aldınız. Umarım aldığınız eğitimler faydanıza olacaktır. Sizleri burada görmekten büyük mutluluk duyuyoruz."

-8 ayrı dalda staj gördüler-

Duhok Üniversitesi'nden gelen 24'ü kız, 12 erkek ve 4 doktor olmak üzere toplam 40 kişiden oluşan stajyerler, Dicle Üniversitesi Hastaneleri'nde dahiliye, prematüre yoğun bakım, cerrahi, kardiyovasküler cerrahi, medikal onkoloji, kadın doğum ve çocuk ile enfeksiyon alanlarında 15 gün eğitim gördü.

HABERE YORUM KAT