1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. D.Ü yeni veri tabanı programını personele tanıttı
D.Ü yeni veri tabanı programını personele tanıttı

D.Ü yeni veri tabanı programını personele tanıttı

Dicle Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı, yeni personel veri tabanı programını personeline tanıttı.

A+A-

Dicle Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sabri Eyigün'ün de katıldığı ilk günkü programda, Netcad firmasından temsilcilerin verdiği eğitim ile personele programın kullanımı ile ilgili bilgiler verildi.

Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Dicle Üniversitesi Personel Daire Başkanı Mehmet Demirezer, yeni programın üniversiteye hayırlı olmasını dileyerek, şu anda kullanılan programın personelin ihtiyacına cevap vermediğini söyledi.

GELİŞEN TEKNOLOJİ ESKİYİ HIZLA GERİDE BIRAKIYOR
Kurulan bu yeni program ile hizmetin çok daha şeffaf olacağının altını çizen Demirezer, bu program ile personelin büyük bir rahatlama yaşayacağını ve zamandan tasarruf edeceklerini söyledi. Personel Daire Başkanlığı olarak birinci görevlerinin her zaman için hızlı ve doğru bir hizmet vermek olduğunu aktaran Demirezer, "Gelişen teknoloji eskiyi hızla geride bırakmaktadır. Bizler bunun bilince ve farkında olan bir birim olarak, dünyanın ve Türkiye'nin kullandığı yöntemleri inceleyerek, kendimize en uygun teknolojik cihazlar ile Dicle Üniversitesinin kalitesini yükseltme çabası içerisindeyiz. Bu kapsamda daha önce kullandığımız program personelin ihtiyacına cevap veremez duruma gelmişti. Örneğin 50-55 yaş grubu arasındaki profesörleri belirlemek için biz tek tek profesörlerin doğum tarihlerine bakıp manuel olarak veri girişi yapmak zorundaydık. Bu yeni program ile artık böyle bir derdimiz kalmadı. Personelimiz, adres değişikliklerini, fotoğraflarını, izin günlerini evden kendi bilgisayarlarından değiştirebilecekleri gibi, emeklilik yaşı gelenleri program kendi uyaracak. Bunun yanında 50-55 yaş grubu arasındaki profesörleri belirlemek için 20 saniyelik bir komut vermek yeterli olacak. Bunlar programın yapabildiği çok basit birkaç örnek" şeklinde konuştu.

Dicle Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı olarak en şeffaf hizmeti vermek için ellerinden gelen her türlü çabayı sarf edeceklerini kaydeden Demirezer, programın 2014 yılında web tabanlı olarak tüm personelin hizmetine açılacağını söyledi.

HABERE YORUM KAT