1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. D.Bakır'da Cenazeye Damga Vuran Pankart
D.Bakır'da Cenazeye Damga Vuran Pankart

D.Bakır'da Cenazeye Damga Vuran Pankart

Diyarbakır'da düzenlenen cenaze törenine katılımcılardan birinin açtığı pankart damga vurdu.

A+A-

Diyarbakır'da düzenlenen cenaze törenine 'Savaşın kazananı, barışın kaybedeni olmaz' şeklindeki pankart damga vurduFransa'nın başkenti Paris'te silahlı saldırıya uğrayan ve içinde Pkk'nın kurucularından Sakine Cansız'ın da bulunduğu 3 Pkk'lı kadın cenazesi konvoy eşliğinde tören alanına getirildi.

Törene kalabalıkta yer alan, "Savaşın kazananı, barışın kaybedeni olmaz" şeklindeki pankart damga vurdu. 3 Pkk'lı kadının cenazeleri Bdp'li milletvekillerinin omuzlarında tören alanına girdi.

BU PANKART DAMGA VURDU

Cenaze törenine katılmak üzere toplanan kalabalık, hastane çıkışından tören alanının yapılacağı bölgeye kadar konvoyu yaya olarak takip etti. Konvoyu Bdp'li milletvekilleri, çevre illerden gelen katılımcılar ile çok sayıda vatandaş takip etti. Batıkent Meydanı'nda yapılacak törenin ardından Sakine Cansız'ın cenazesinin Tunceli, Fidan Doğan'ın cenazesinin Kahramanmaraş Elbistan ve Leyla Söylemez'in cenazesinin ise Mersin'e uğurlanacağı belirtildi. Öte yandan meydanda bulunan, "Savaşın kazananı, barışın kaybedeni olmaz" şeklindeki pankart törenin ilgi çekici unsurları arasında yer aldı.

HABERE YORUM KAT