1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çürük dişiyle birlikte 3 dişi çekildi!
Çürük dişiyle birlikte 3 dişi çekildi!

Çürük dişiyle birlikte 3 dişi çekildi!

Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutulan 43 yaşındaki Mehmet Çağırıcı isimli tutuklunun, çürük dişi için sevk edildiği Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği'nde bu dişi ile birlikte 2 dişinin daha çekildiği ileri sürüldü. Çağırıcı'nın avukatı Elif Tirenç İ

A+A-

DİYARBAKIR D Tipi Kapalı Cezaevi'ne konulan Mehmet Çağırıcı (43), 9 Eylül'de diş ağrısı üzerine cezaevi revirine kaldırıldı. Cezaevi revirinin müdahale edemediği Çağırıcı, Dicle Üniversitesi Hastanesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne sevk edildi. Çağırıcı'ya, Dr. Yaşar A.Z. tarafından yapılan tedavinin ardından, Çağırıcı'nın diş filmi çektirildi. Çağırıcı, sol çenesinde bir dişinin çürük çıkması üzerine, tedavi altına alındı.

Ameliyata alınan Çağırıcı'nın sadece çürüyen dişi çekilmesi gerekirken, doktorun çürük dişiyle birlikte 3 dişini çektiği ileri sürüldü. Ameliyatın ardından tekrar cezaevine gönderilen Çağırıcı'nın ağzı hem yara içinde kaldı hem de şişti. Ağrılarının sürmesi üzerine tekrar cezaevi revirine giden Çağırıcı, burada çekilen filminde, 3 dişin çekildiği fark edildi.

“Babamın sağlam dişleri çekildi”

Çağırıcı'nın çocuğu Birgül Çağırıcı, babasının diş ağrılarından dolayı hastaneye kaldırıldığını ve burada yapılan ameliyatta bir dişi yerine 3 dişinin çekildiğini ifade ederek, babasının çekilen diğer 2 dişinin sağlam olduğunu söyledi. Çağırıcı, doktorların daha sonra kendilerine çekilen dişlerle ilgili bir şey söylemediğini de sözlerine ekleyerek, 4 gün aradan sonra babasının 3 dişinin çekildiğini öğrendiklerini ifade etti. Çağırıcı, 3 dişin çekilmesinden kaynaklı babasının yüzünün şiştiğini ve konuşamaz duruma geldiğini aktardı.

“Hangi amaçla bunu yaptılar?”

Çağırıcı, babasıyla cezaevinde yaptıkları görüşmede, doktorların babasına sağlam dişlerinin çekildiğine dair raporlar verdiğini de aktararak, “Bir günde aynı anda 3 diş çekilmez. Fakülte doktoru hangi amaçla bunu yaptı. Biz bunu bilmiyoruz, bir izahatının yapılması gerekiyor” dedi.

“Doktor hakkında dava açacağız”

Çağırıcı'nın avukatı Elif Tirenç İpekçi ise, doktorun böyle bir yaklaşım göstermesinin haksızlık olduğunu belirterek, “Biz bu yaklaşıma karşı sessiz kalmayacağız. Yakın bir zamanda doktor hakkında dava açacağız. Elimizde 3 dişin çekildiğine dair rapor var. Doktor hem 3 dişini çekmiş hem de yaklaşımında sıkıntı olmuştur” diye konuştu.

Konuya dair doktorla görüşmek için aradığımız Dicle Üniversitesi Hastanesi Diş Hekimliği Fakültesi, doktorun telefonunun çalışmadığını iddia ederek, konuya ilişkin görüşme isteğimizi yanıtsız bıraktı.

HABERE YORUM KAT