1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çüngüş'te eğitime 4,5 milyon liralık yatırım
Çüngüş'te eğitime 4,5 milyon liralık yatırım

Çüngüş'te eğitime 4,5 milyon liralık yatırım

Diyarbakır'ın Çüngüş İlçesinde eğitime 4,5 milyon liralık yatırım yapıldı. İlköğretim ve anaokulu olmak üzere toplam 29 derslik bitme aşamasına geldi.

A+A-

Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesinde eğitime büyük yatırımlar yapılıyor. Hem Kaymakamlık hem de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yatırımlarda okullara yenisi eklenirken, mevcut okulların bir bölümünde de yenileme çalışmaları yapıldı.

ÇALIŞMALAR BİTME AŞAMASINDA

Çüngüş Kaymakamı Mehmet Fatih Çelikel, okulların tamamına yakınının bitme aşamasında olduğunu belirterek şöyle konuştu;

"İlçemize bağlı Yeniköy'de 15 dönüm arazi üzerine 12 derslikli modern bir okul yaptırıyoruz. Okulumuzda teknolojinin tüm imkanları olacak. Sınıflarda klima, güvenlik kameraları, okul geneli için jeneratör bulunacak.

Aynı zamanda iki oyun sahası ve çocuk parkı da mevcut bulunacak. Bu okulumuz için yaklaşık 1.5 milyon lira harcandı. İlçe merkezindeki Atatürk İlköğretim Okulu'nun mevcut binası yıkılarak yaklaşık 2 milyon liraya, 12 derslikli bir okul inşa ediyoruz. Yine bu okulumuzda da teknolojinin tüm imkanları yer alacak. Yine merkezimizde 5 derslikli anaokulu inşaatımızda sona gelindi. 1 haftaya kadar inşaatımız tamamen bitmiş ve okul eğitim-öğretime hazır hale gelmiş olacak.

SALON 200 BİN LİRAYA MAL OLDU

Yukarışeyhler Beldesi'nde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretim okullarının standartları projesi kapsamında okulda ve çevresinde yenileme çalışmalarına gidildi. Biz de kaymakamlık olarak okulun boya işlerini yerine getiriyoruz ve çocuklarımız yepyeni bir okula kavuşacak. İMKB Bölge Ortaokulu spor salonunu da tamamen değiştirdik, 200 bin liraya mal olan salonun, donatım malzemelerinin gelmesi ile birlikte yeni bir spor salonuna kavuşmuş olacağız.

ÇOCUKLARA 6 BİN KİTAP DAĞITIMI

Öğretmenlerimizin genelde vakit geçirdiği yer olan öğretmenevi konferans salonunda da düzenlemeye gittik ve işler hale getirdik. Artık öğretmenlerimiz burada daha güzel vakit geçirebiliyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın ortak olarak yürüttüğü çalışmalar kapsamında çocuklarımıza 6 bin kitap dağıtımı gerçekleştirdik. Amacımız Çüngüş'teki çocukların eğitim seviyelerini en üst düzeye çıkarmaktır. Bu konuda çalışmalarımızı da aralıksız sürdüreceğiz"

HABERE YORUM KAT