1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çüngüş Belediyesi'nden hizmet atağı
Çüngüş Belediyesi'nden hizmet atağı

Çüngüş Belediyesi'nden hizmet atağı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Çüngüş İlçe Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, Çüngüş Belediyesi'ni enkaz halinde devraldıklarını belirterek, kentte hizmet atağı başlattıklarını söyledi.

A+A-
30 Mart yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Çüngüş Belediye Başkanı seçilen Zübeyir Arslanca, ilçe için belediyenin tüm imkanlarını seferber ettiklerini ifade ederek, hizmet atağına başladıklarını kaydetti.
 
Daha önceki belediyeden bir enkaz devraldıklarını aktaran Arslanca, ilk önce belediye binasını yenilediklerini dile getirdi. Belediye binasını yenileme işleminin ardından konukevi işlemlerine başladıklarını anlatan Arslanca, belediye binasının üst katında 10 yataklı konukevi yaptıklarını ve hizmete sunduklarını ifade etti. İlçede halkın oturabileceği ve çocukların oynayabilecekleri bir parkın daha önce olmadığını belirten Arslanca, ilçe merkezinde 200 metrekarelik atıl ve çöplük durumunda olan yeri tamamen temizledikten sonra ağaçlandırma, ışıklandırma, kamelyalar, banklar, çocuk oyun sahası ve sportif aletlerin olduğu modern aile parkını hizmete açtıklarını aktararak ilçedeki park eksikliğini giderdiklerini vurguladı. 
 
PARKE TAŞI ÇALIŞMALARI
 
Arslanca, Çüngüş ilçe merkezinde ve mahalleye dönüşen köylerde kilitli parke taşı döşemesine başladıklarını belirterek, Cami Kebir Mahallesi'nde yolların çok bozuk olduğunu, insanların yürümekte zorluk çektiği yolda kilitli parke taşı döşemesine en kısa zamanda başlayacaklarını bildirdi. Arslanca, ilçe merkezinin yanı sıra Balcılar, Handere ve Çınar mahallerinde kilitli parke taşı döşemesine başladıklarını, bu mahallelerle birlikte Çüngüş genelinde ilk etapta 20 bin metrekare yolu kilitli parke taşıyla döşeyeceklerini, önümüzdeki yıl içerisinde de kilitli parke taşı döşeme işine devam edeceklerini söyledi. 
 
İŞ MAKİNELERİ YENİLENDİ
 
Göreve başladığında belediyeye ait iş makinelerinin çalışmadığını, ilçedeki çöpleri toplamakta bile zorluk çektiklerini dile getiren Arslanca, ilk etapta atıl durumda olan iş makinelerini faal duruma getirdiklerini, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na yapmış oldukları başvuru neticesinde Bakanlık tarafından Çüngüş Belediyesi'ne bir vidanjör verildiğini sözlerine ekledi. 
 
(HG-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT