1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Cumhurbaşkanına rağmen yıkım kararı
Cumhurbaşkanına rağmen yıkım kararı

Cumhurbaşkanına rağmen yıkım kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,yeni statlar tamamlanana kadar eski statlarda maç oynanmasına devam edileceğini belirtmişti.

A+A-

Ancak Diyarbakır’da yeni stat bitmeden Atatürk Stadı ile ilgili yıkım kararı çıkması şok etti. Diyarbakır’da 2016-2017 futbol sezonunun başlamasına az bir süre kala stat krizi yaşanıyor.

Şanlıurfa yolunda inşaatı devam eden 33 bin seyirci kapasiteli yeni stat karşılığında TOKİ’ye devredilen ve yeni stat bitene kadar maçlara ev sahipliği yapacağı bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından ifade edilen Atatürk Stadı ile ilgili olarak liglerin başlamasına ramak kala yıkım kararı çıkması kafalarda soru işareti bıraktı.

KULÜBE İZİN KAĞIDI VERİP SONRA YIKIM KARARI

‘Cumhurbaşkanının taahüdüne rağmen nasıl böyle bir karar verilir?’ dedirten beklenmedik yıkım kararı çelişkilerle dolu. Diyarbekirspor kulübüne 20 gün önce ‘maçlarını burada oynamanda sakınca yoktur’ denilerek izin belgesi verildi ve bu belge Futbol Federasyonu’na gönderildi. Ne var ki bu karardan 20 gün sonra bir gece yarısı Yenişehir kaymakamlığının talimatı ile bir ekip Atatürk Stadı’na gelip kapıları kırarak içeri girdi,elektrik ve suyu kesti. Yaz dönemi boyunca korunan çimlerin susuzluktan dolayı kuruması ve yanması an meselesi.

GÖZLER VALİ’DE,TARAFTAR İSYANDA

Stat krizi devam ederken,olayın şaşkınlığını yaşayan Diyarbekirspor kulübü, Vali Hüseyin Aksoy’dan gelecek haberi bekliyor. Vali Aksoy’un duruma müdahale ederek soruna çözüm bulması bekleniyor. Aksi takdirde Diyarbekirspor’un maçlarını nerede yapacağı soru işareti olacak.

Bu arada yıkım kararı sonrasında ayaklanan taraftarlar, sosyal medya üzerinde yaptıkları paylaşımlarla tepkilerini dile getiriyor.

HABERE YORUM KAT