1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Cumhurbaşkanı ve Başbakanın ziyareti Diyarbakır için önemlidir
Cumhurbaşkanı ve Başbakanın ziyareti Diyarbakır için önemlidir

Cumhurbaşkanı ve Başbakanın ziyareti Diyarbakır için önemlidir

DİYARBAKIR- Diyarbakırlı işadamı Remzi Abay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binalı Yıldırım’ın kenti ziyaretinin çok önemli olduğunu belirtti.

A+A-

Açıklamalarda bulunan Abay, Diyarbakır’ın zor bir süreçten geçtiğini belirterek, “Ancak her zamanki gibi dimdik ayakta durmayı başardı.

Değerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım her zaman Diyarbakır’ımızın destekçisi oldu ve olmaya da devam ediyor. Gerçekleştirilen toplu açılış töreni Diyarbakır’ımız için adeta can suyudur. Biz, beraberce huzur içinde yaşamak istiyoruz. İşimize, gücümüze bakmak istiyoruz.

Artık kimse kan ve gözyaşı görmek istemiyor. Hepimiz kardeşiz ve aynı dert ile dertleniyoruz. Buradaki insanlarımızın gözyaşını dindirmek, daha mutlu olmalarını sağlamak bir insanlık görevidir. Savaşın kazananı olmadı, hep kaybedeni oldu. Suriye Irak’ta yıllardır bir kirli savaş var. Binlerce çocuk yetim, analarımız, kardeşlerimiz dul kaldı. Artık analarımız ağlamasın, huzur olsun, barış olsun” dedi.

(İHA-MP-Y)

HABERE YORUM KAT