1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan taşeron işçilerin kadroya alımı için açıklama yaptı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan taşeron işçilerin kadroya alımı için açıklama yaptı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan taşeron işçilerin kadroya alımı için açıklama yaptı!

Taşeron işçilerin kadroya alımı ile ilgili bir açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan taşeron işçilerin kadroya alımı ile alakalı kritik açıklamalarda bulundu. İşte taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin Cumhu

A+A-

Binlerce taşeron işçinin büyük bir merakla beklediği kadro haberi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan taşeron işçilerin kadroya alımına ilişkin flaş açıklamalar yaptı. İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamaları ve taşeron işçilerin kadroya alımı ile ilgili son gelişmeler...

Taşeron işçilerin kadroya alımı ile ilgili her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan taşeron işçilerin kadroya alımı ile ilgili konuştu. Taşeron işçilerin kadroya alımına ilişkin kritik açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını derledik. İşte taşeron işçilerin heyecanla beklediği kadro için Erdoğan'ın açıklamaları...
 
Taşeron işçilerin beklediği açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Kamuya geçmeyi bekleyen yaklaşık 720 bin taşeron işçi, 15 Temmuz darbe kalkışması sonrası kadro sürecinin bu durumdan nasıl etkileneceği konusunda yetkililerden açıklama bekliyordu. Konuyla ilgili ilk açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapıldı.
 
Cumhurbaşkanı, kamu kurumlarındaki FETÖ unsurlarının temizlenmesinin ardından taşeron şirketlerin ele alınacağını ve sonrasında taşerona kadro konusunun gündeme geleceğini söyledi.Başbakan Binali Yıldırım hain darbe girişiminden birkaç gün önce taşeron işçilerin özel sözleşmeli personel statüsünde kamuda istihdamına ilişkin sürecin 2016 yılı sonuna kadar tamamlanacağını açıklamıştı. Darbe girişimi sonrasında başlatılan kamuda açığa alınan personel sayısı 70 bine yaklaşmış durumda. 667 sayılı KHK ile kamuda FETÖ/PDY, PKK gibi örgütlerle bağlantısı tespit edilen memur ve diğer kamu görevlilerinin tamamı atılacak. İşten atılan kamu personeli sayısı kadar da yeni memur alınacak.

Alımlarda KPSS’nin yanı sıra geniş çaplı güvenlik araştırması yapılacağı belirtiliyor.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili olarak 15 Temmuz süreci de göstermiştir ki Fethullah Gülen Terör Örgütü’nün kamu kurumlarından kısa sürede tamamen temizlenmesi gerekiyor. Devletin birlik ve beraberliği için şer odakları ortadan kaldırılacak. Boşalan kadrolara eğitimini tamamlamış mezun öğrenciler yerleşecek. Kamu kurumlarının temizlenmesinin ardından taşeron firmalara geçilecek. FETÖ ile bağlantısı olan taşeron şirketler ayıklanacak. Sonrasında ise söz verdiğimiz gibi taşerona kadro konusu ele alınacak. Ancak bu biraz zaman alacak" şeklinde açıklamalarda bulundu. 

Taşeron işçiler bu açıklama ile biraz rahatladıklarını ancak sürecinin uzayacağı endişesine kapıldıklarını ifade ediyorlar. 
 
TAŞERON KADRO DEĞİL BİZ ONA "ÖZEL SÖZLEŞMELİ PERSONEL'' DİYELİM
 
AK Parti hükümetinin seçim vaatlerinden olan "tüm taşeron işçilerin kadrolu olması" şimdilik "kadro" olarak değil "özel sözleşmeli personel" statüsünde gerçekleşecek.
 
SÜREÇ BAŞLIYOR!
 
Taşeron işçiye kadro için hazırlanan yasa tasarısı, kısa süre içerisinde de Meclis'e sevk edilecek. Yasanın çıkmasıyla da taşeron işçilerin kamu çalışanı olması için süreç başlayacak.
 
Kapsama giren personel, yasa çıktıktan sonra 1 ay içinde kendi kurumlarına başvuruda bulunacak. Takvim'deki habere göre, Kamuya geçişte kişinin mesleği ve kamu hizmetini yapabilmesi için gerekli bilgi ve donanıma sahip olup olmadığını belirlemeye yönelik sınav yapılacak.
 
Taşeron İşçiler için yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.  Binlerce Taşeron İşçiyi yakından ilgilendiren yeni gelişme İşçilerin yüzünü güldürecek türden.

HABERE YORUM KAT