1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çözümün adı yetti, peynir ekmek gibi jakuzi sattı
Çözümün adı yetti, peynir ekmek gibi jakuzi sattı

Çözümün adı yetti, peynir ekmek gibi jakuzi sattı

Doğu ve Güneydoğu'daki hareketlenme ile TV üniteli, radyolu, telefonlu, DVD'li, ayak ve sırt masajı yapan lüks Jakuzi satışını ikiye katlayan SRC Yapı yeni yatırımlar planlıyor.

A+A-

Doğu ve Güneydoğu'da yıllardır terör ve istikrarsızlık sebebiyle sürekli ertelenen yatırımlar çözüm süreciyle adeta patladı. Son aylarda bir çok şirket bölgede yeni yatırıma başlarken, bölge halkının özellikle lüks tüketim ürünlerine yönelmesiyle ticari hayat da canlandı. 

Bölgedeki canlanmadan payını alan şirketlerden birisi de dünyanın 30 ülkesine jakuzi, küvet ve duş sistemleri satan SRC Yapı. Çözüm sürecinin başlamasıyla birlikte başta Diyarbakır, Van, Hakkari olmak üzere, Doğu ve Güneydoğu illerine jakuzi satışında yüzde 100 artış yakaladıklarını belirten SRC Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Sürücü, ”Bölgede barış havasının esmesi insanları yatırıma ve ertelenen taleplerini karşılamaya itti. Bölge halkının cebindeki para ticarete akmaya başladı. Bölgeye TV üniteli, radyolu, telefonlu, DVD'li, ayak ve sırt masajı yapan lüks Jakuzi ürünlerini satıyoruz.

Şu anda  Türkiye'de en çok satış yaptığımız bölge Doğu ve Güneydoğu Anadolu” dedi. Artan satışlar neticesinde bölgeye özel ekip kurduklarını aktaran Sürücü, “Bölgeye iki günde bir mal yükleyip TIR gönderiyoruz. Aylık satışlarımız 4.500 adet. Bölgenin Irak ve İran'a yakın olması sebebiyle de Diyarbakır'a bir montaj tesisi kurmayı düşünüyoruz. İlk etapta 50 kişinin çalışacağı 5 milyon dolarlık bir yatırım planlarımız var“ diye konuştu. Bölge halkının lüks tüketim ürünlerine ulaşabilmesi için jakuzu fiyatlarını indirdiklerini ifade eden Abdurrahman Sürücü şunları kaydetti: “Jakuzi fiyatları 4.000 TL'den 799 Lira'ya kadar indi. En ucuz ürünümüz 199 TL'ye duş teknesi ve kabini. En pahalı ürünümüz ise jakuzi-spa sistemli 14.000 dolarlık ürün. Bunun ardından ayrıca  6000 TL'ye sattığımız kompakt sistemli Jakuzilerimiz geliyor. TV'li, masajlı bu kabinler en çok Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da satılıyor. Satışlarımızda Tunceli, Mardin, Hakkari, Bingöl gibi Doğu illeri başta geliyor.

”GANA KRALINA MAL VERDİK

Afrika ülkelerine de satış yaptıklarını belirten SRC Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Sürücü, Gana Kralı ile eski Başbakana satış yaptıklarını söyledi.  Gana'dan özellikle yeni lüks projelerde kullanılmak üzere çok yoğun küvet, kabin ve jakuzi talebi aldıklarını söyleyen Sürücü, ilerleyen aylarda yüklü miktarda gönderimler yapacaklarını ifade etti.

HABERE YORUM KAT