1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çözüm sürecinin sağladığı rahatlık var
Çözüm sürecinin sağladığı rahatlık var

Çözüm sürecinin sağladığı rahatlık var

Diyarbakır Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, bir kişinin doğdu yerden değil, doyduğu yerden olduğunu ifade ederek, “Bu nedenle ben Diyarbakırlıyım” dedi.

A+A-
Çözüm sürecinin sağladığı bir rahatlık olduğunu sözlerine ekleyen Böğürcü, suç ve suçluyla mücadele edilirken, suçsuzu da koruyacaklarını dile getirdi.
 
Diyarbakır'a göreve başladıktan sonra ilk kez Star'a konuşan Diyarbakır Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü önemli bilgiler verdi. Böğürcü, çözüm sürecinin sağladığı rahatlıkla birlikte daha rahat hizmet eder hale geldiklerini söyledi. Vatandaşların çözüm sürecinden duyduğu memnuniyeti her alanda hissettiklerine değinen Böğürcü, “Ticaret hayatı arttı. Dışarıdan gelen misafirler gecenin geç saatlerine kadar şehirde dolaşıyor. Huzurun vermiş olduğu olumlu yansıma kendini her alanda hissettiriyor” dedi.
 
BDP İL BAŞKANI VE EŞBAŞKANLAR ZİYARET ETTİ
 
Suç ve suçluyla mücadele edileceğini sözlerine ekleyen Böğürcü, “Suçsuzu da koruyacağız. BDP il başkanı Zübeyde Zümrüt ile eş başkanları beni ziyaret etti. Onlarda bu süreci destekliyor ve kimsenin bundan bir endişesi yok. Ama kontrolsüz bir güç var. Bu her yerde var. Bunu sürece bağlamamak lazım. Kız meselesi ve alacak meselesi nedeniylede olaylar var. Bunların süreçle bir ilgisi yok” diye konuştu. 
 
SÜREÇ SOKAĞA YANSIDI
 
Sürecin sokağa yansımasının çok önemli olduğuna değinen Böğürcü, “Hiçbir sıkıntı yok. Özellikle çocukların suçu bulaşmaması için her türlü tedbiri alıyoruz ve takip ediyor. Özellikle okul çevrelerine sivil görevlileri yerleştirdik. Dışarıdan gelen misafirlerinde daha rahat seyahat etmesi için içinde tedbirlerimiz var. İnsanların dini duygularını suistismar eden dilencilere karşı zabıta ile mücadele ediyoruz. 20 gün içinde 25 silah, 222 suç kaydı, 125 kişide suçüstü alındı. 
 
Birimlerimiz her alanda çalışmalarını en ince ayrıntısına kadar sürdürüyor. Diyarbakır'daki kötü algıyı kırmak istiyoruz. Uyuşturucu ile mücadelede aralıksız sürüyor. 20 günde 8 ton uyuşturucu yakaladık. Ama burada Diyarbakır'ın uyuşturucu merkezi gibi algılanmaması gerekiyor” dedi.
 
DİYARBAKIRLIYIM
 
Diyarbakır halkına hizmet etmek için var olduklarına vurgu yapan Bögürcü, “Ben Diyarbakırlıyım. İnsan doğdu yerden değil, doyduğu yerdendir. Bu bizim anlayışımız. Hayatı birlikte paylaşıyoruz. Paylaştığınız insanlar ne hissediyorsa bende onu hissediyorum. Diyarbakır'da hak ettiği yerde değil. İşte o algıyı yok etmemiz lazım. Hizmet ederek bu algıyı Diyarbakırlılarla birlikte ortadan kaldıracağız. Burada halkla birlikte hepimizin bir huzura ihtiyacı var. Geçmişle ilgili bir takım yakınmışlıkları var ama biz bunları tamamen ortadan kaldırmak için çaba göstereceğiz. Uyuşturucu ve diğer tüm olumsuzluklarla mücadeleyi hep birlikte yapacağız. Çünkü sizin bıraktığınız bir boşluğu başka biri olumsuz olarak dolduruyor.
 
Çocukları bizim geleceğimiz. Bizimde bu geleceğimize sahip çıkmamız gerekir. Çocukların istismarını önleme noktasında özellikle aileler çocuklarına sahip çıkmalı. Diyarbakır için sevgiyle birleşelim. Hep birlikte çalışalım. Kentin huzuru için birlikte çalışalım diyorum. Bizim elimizi tutanın elini biz iki elimizde sıkarız” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT