1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çözüm sürecinde Diyarbakır'a beş yıldızlı yatırım desteği
Çözüm sürecinde Diyarbakır'a beş yıldızlı yatırım desteği

Çözüm sürecinde Diyarbakır'a beş yıldızlı yatırım desteği

Hamzalar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Öner, Diyarbakır'ın Çermik ilçesine beş yıldızlı termal tatil köyü yapacaklarını söyledi.

A+A-

Hamzalar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Öner, Diyarbakır'ın Çermik ilçesine beş yıldızlı termal tatil köyü yapacaklarını söyledi. Tesisin inşaatına bu yıl içinde başlayacaklarını belirten Öner, 18 ay sonra ilk etabın tamamlanacağını dile getirdi.

Hamzalar Tekstil, kaplıcalarıyla Çermik'e beş yıldızlı termal tatil köyü kazandırıyor. 300 bin metrekare alana yapılacak olan köyde devre mülk, kaplıca, SPA merkezi, su parkı, çocuk eğlence merkezi, hayvanat bahçesi, alışveriş merkezi, sağlık merkezi, ibadethaneler (cami, sinagog, cemevi, kilise) ve beş yıldızlı kongre ve SPA oteli yer alacak.

Yönetim Kurulu Başkanı Öner, yatırımla ilgili olarak Diyarbakır, Siirt, Elazığ, Adıyaman, Malatya ve Gaziantep'te valilik, belediye ve kaymakamlıkları ziyaret ederek projesini tanıttı. Yapılacak tesisin sağlık turizmine katkısının çok önemli olduğunu vurgulayan Öner, ilçede bin 200 yataklı pansiyon bulunmasına rağmen yaz aylarında 100 bine yakın kişinin konakladığını söyledi. Bu yıl temeli atarak inşaata başlayacaklarını belirten Hamza Öner, "Kaplıca suyunun sağlık turizmine kazandırılması, bölge ve ülkeye önemli bir değer katacak. 18 ay sonra ilk etabını teslim edeceğiz. Güneydoğu'nun, sağlık turizmi için böyle bir çalışmaya ihtiyacı vardı. Birinci sınıf, beş yıldızlı kaplıca tatil köyünü, SPA merkezini ve beş yıldızlı kongre ve SPA otelini bölgemize kazandıracağız. Yapımına başlayacağımız tesis Ortadoğu, Kuzey Irak ve Avrupa'dan şimdiden talep görmeye başladı." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT