1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çözüm kurmayları Diyarbakıra geliyor
Çözüm kurmayları Diyarbakıra geliyor

Çözüm kurmayları Diyarbakıra geliyor

AK Parti AR-GE Başkanlığı, 6 Haziran'da Diyarbakır'da Çözüm Süreci'nin tartışılacağı bir çalıştay düzenleyecek.

A+A-
Çalıştay sonucu rapor olarak Başbakan Erdoğan'a sunulacak."Yeni Türkiye'nin Açılan Kilidi: Çözüm Süreci" başlıklı Diyarbakır'da 6 Haziran'da yapılacak olan çalıştaya Adalet ve Kalkınma Partisi'nde (AK Parti) çözüm sürecini yürüten Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İçişleri Bakanı Efkan Âlâ ve Başbakan Başdanışmanı Yalçın Akdoğan katılacak. Bakanların, çocukları PKK tarafından alıkoyulduğu gerekçesiyle eylem yapan aileleri de ziyaret edebileceği belirtildi.
 
ÇÖZÜM SÜRECİ ÇALIŞTAYI
 
Ar-Ge Başkanı Ekrem Erdem, Meclis'te gazetecilerin sorusu üzerine, "Çözüm Süreci'nin geldiği aşama ve bundan sonrası konuşulacak. Genel bir değerlendirme ve geleceğe dönük neler yapılmalı, onları konuşacağız. Ortaya çıkan sonucu da raporlaştırıp Başbakan'a sunacağız. Yol haritası değil ama yol haritasına katkı veren bir çalışma olacağını düşünüyoruz" dedi.
 
Erdem'in koordinatörlüğünde yapılacak çalıştaya AKP'nin çözüm sürecini yürüten üç önemli ismi konuşmacı olarak katılacak. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İçişleri Bakanı Efkan Âlâ ve Başbakan Başdanışmanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan birer konuşma yapacak.
 
İKİ BÖLÜM HALİNDE OLACAK
 
İki bölüm halinde gün boyu sürecek çalıştaya, akademisyenler Mithat Sancar, Hüseyin Yayman ile Demokratik Toplum Kongresi Genel Sekreteri Seydi Fırat, Türkiye Barış Meclisi Sözcüsü Hakan Tahmaz, Özgür Gündem Gazetesi'nden Gencay Gürsoy ve Mazlum Der'den Abdurrahim Ay'ın da davet edildiği belirtildi. Ar-Ge Başkanı Erdem, Diyarbakır'da çocuklarının PKK tarafından alıkoyulduğu gerekçesiyle eylem yapan aileleri de ziyaret edebileceklerini söyledi. Katılımcıların 5 Haziran Perşembe akşamı da bir yemekte bir araya gelmesi planlanıyor.

HABERE YORUM KAT