1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çöp eşyalar arasında uyuşturucu kaçakçılığı
Çöp eşyalar arasında uyuşturucu kaçakçılığı

Çöp eşyalar arasında uyuşturucu kaçakçılığı

Uyuşturucu satıcılarına yönelik 3 ilde operasyonlar düzenlendi.

A+A-

Uyuşturucu satıcılarına yönelik 3 ilde operasyonlar düzenlendi. Zanlıların uyuşturucuyu çöp eşyaların arasına sakladıkları ortaya çıktı. Kuru fasulye yüklü araçla önce yol güvenliğini test eden zanlıların, uyuşturucu sevkiyatı sırasında yakalandıkları öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Diyarbakır'dan getirdikleri uyuşturucuyu İstanbul'da iç piyasaya sürecekleri bilgisi üzerine bir uyuşturucu şebekesine yönelik çalışma başlattı.

Yapılan 6 aylık çalışmalar sonucunda uyuşturucu satıcılarına yönelik Ankara, Diyarbakır ve İstanbul olmak üzere 3 ilde düzenlenen iki farklı operasyonda toplam 475 kilo esrar ele geçirildi. Ankara'da gece yapılan operasyon anları polis kamerası tarafından saniye saniye görüntülenirken, görüntülerde durdurulan bir ev nakliye kamyonu içinde yapılan aramalarda çöp poşetleri içersinde 175 kilo esrar ele geçirildiği görülüyor. Diyarbakır'da yapılan operasyonda ise 300 kilo esrar ele geçiriliyor. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada uyuşturucu madde ticaretinde nakliye aracı olarak kullanıldığı değerlendirilen 4 araca ve 1 hassas teraziye el konulduğu da ifade edildi. Diyarbakır'da yapılan operasyonda Ethem K., Mehmet Y., Yılmaz İ., Mustafa U., Ankara'da yapılan operasyon kapsamında ise nakliye kamyonunu kullanan ve Diyarbakır'da bir ambulans şoförü olan Yasin Y., Yılmaz K., Halis Ç., Yasin Y., Fehmi E., Turgay Y. ve Sami K. gözaltına alındı.

Öte yandan zanlıların Diyarbakır'dan polis takibine yakalanmamak için ilk önce kuru fasulye yüklü bir aracı İstanbul'a gönderdikleri, böylece yol güvenliğini test ettikleri, iki hafta sonra da Diyarbakır'da Bağlar Mahallesi'nde araca esrar yüklerken polis tarafından yapılan bir operasyonla yakalandıkları öğrenildi. Zanlıların aynı şekilde bir ticari taksiyi de önceden göndererek yol kontrolü yaptıkları belirtildi.

Operasyonun Ankara ayağında ise zanlıların bir ev nakliye aracına çöpten topladıkları ev eşyalarını yerleştirip, arasına 175 kilo esrarı zulalayıp İstanbul'a getirmeye hazırlanırken yakalandıkları ortaya çıktı.

Gözaltına alınan zanlılardan Turgay Y., Fehmi E. ve Sami K. sevk edildikleri mahkeme tarafından serbest bırakılırken, diğer 8 kişi tutuklanıp cezaevine gönderildi.

HABERE YORUM KAT