1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çölyak hastalarından Kayapınar Belediyesi'ne ziyaret
Çölyak hastalarından Kayapınar Belediyesi'ne ziyaret

Çölyak hastalarından Kayapınar Belediyesi'ne ziyaret

Güneydoğu Çölyakla Yaşam Derneği yönetim kurulu hasta üyelerine yardım yaptığı için Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın'ı ziyaret ederek teşekkür plaketi verdi.

A+A-
Tahıl ürünlerini yiyememe hastalığı olarak bilinen çölyak hastaları tarafından kurulan Güneydoğu Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Veysi Çaban ve dernek yönetimi Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın'ı ziyaret ettiler.
 
Güneydoğu Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Veysi Çaban, Kayapınar Belediyesi'nin üç yıldır 46 çölyak hastasına her ay düzenli olarak gıda yardımı yaptığını, istekleri üzerine yardım yapılanların sayısının 55 kişiye çıkartılması nedeniyle teşekkür için ziyaret ettiklerini belirti.
 
Çoban, “ Belediyemizin duyarlılığı nedeniyle birçok hastamızın yaşadığı sorunlar giderildi. Bu hastalıkta buğday, yulaf, arpa ve çavdar ve bunlardan yapılmış hiçbir örün yiyemiyorlar. Örneğin hastalarımız için uygun 1 kg makarnanın fiyatı 20 milyon. Üç yıldır belediyemiz 46 hastamıza her ay düzenli olarak gıda yardımı yapıyor. İsteğimiz üzerine bu sayı 55 kişiye çıkartıldı. Bunun yanında birçok isteğimiz belediyemiz tarafından karşılandı. Bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz “ dedi.
 
Her zaman yanlarında olacağız
 
Çölyak hastaların büyük sorunlar yaşadığını belirten Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın. “ Bölgemizde Çölyak hasta sayısı birçok bölgeden daha fazla. Hastaların yiyebilecekleri gıdaların pahalı olması nedeniyle ailelerimiz büyük zorluklar çekiyorlar. Belediye olarak her zaman bu yönlü katkı ve desteğimiz sürecektir “ şeklinde konuştu.
 

HABERE YORUM KAT