1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çoksüer’den darbe girişimine tepki
Çoksüer’den darbe girişimine tepki

Çoksüer’den darbe girişimine tepki

DİYARBAKIR- Kadın hastalıkları ve tüp bebek uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer, TSK içindeki bir grup askerin darbe girişiminde bulunmasına tepki gösterdi.

A+A-

Doç. Dr. Çoksüer, geçtiğimiz cuma akşamı yaşanan darbe girişiminin Türkiye demokrasisine yapıldığını belirterek, halkın iradesi ile seçilen ülke yönetimine, meşru olmayan yöntemlerle el koyma girişiminde bulunmanın, TBMM’yi havadan bombalanın, akıldan, izahtan yoksun, kabul edilemez bir durum olduğunu söyledi.

Doç. Dr. Çoksüer, "Bu girişimde bulunanları kınıyor, lanetliyorum. Demokrasiye karşı girişilen bu kalkışmaya, tüm siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve halk tarafından gösterilen ortak tepki, Türkiye'de halkın demokrasiye olan bağlılığını da ortaya koymuştur.

Türkiye'nin demokrasisini güçlendirecek ve özellikle iç barışı sağlayacak politikalar geliştirmesi en büyük dileğimiz ve talebimizdir. Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım’ın üstün çabaları ile darbe girişimi bertaraf edilerek milletin egemenliği sabit kılınmıştır. Hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğu darbecilere tekrar gösterilmiştir. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun" dedi.

(YRT-MP-Y)

HABERE YORUM KAT