1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çok Tehlikeli provokasyon oyunu
Çok Tehlikeli provokasyon oyunu

Çok Tehlikeli provokasyon oyunu

Mudurnu'da çıkan bir söylenti ortalığı karıştrdı. Söylentiye göre Mudurnu'da Taşkesti'ye bağlı bir okul yapımında çalışan Kürt vatandaşların Türk Bayrağı yaktıkları söylentisi çıktı.

A+A-

 Provokasyon ve tahriklere kapılan Mudurnu halkı ise okul yapımında çalışan işçilere saldırdı ve okulda yangın çıkardı.

Provokasyonlara Dikkat

Nereden ve nasıl çıktığı belli olmayan söylenti üzerine galeyana gelen halk, tepki yürüyüşü düzenledi. Tansiyonun çok yüksek olduğu yürüyüşte okulda çalışan Kürt vatandaşlara saldırı gerçekleştirildi. Türk Bayrağı yakıldığı iddiasını kimin ve nasıl yaydığı şimdilik net değil. Olayla ilgili Bolu Valisi açıklamada bulundu.
 
Bolu Valisi: Oyuna Gelmeyin

Bolu Valisi Aydın Baruş ortalığı yatıştırıcı ve sakinleştirici bir açıklamada bulunarak vatandaşlara: “Biz devlet olarak gerekeni yapacağız ve onların cezalarını vereceğiz. Herkes kendi cezasını kendi vermeye kalkarsa biz nasıl devlet olacağız. Ortada bir oyun oynanıyor ve oyuna gelmeyin" dedi. Olay yerine çok sayıda güvenlik gücü ve zırhlı araçlar sevk edildi.

İşçiler Zırhlı Araçlarla Olay Yerinden Uzaklaştırıldı

Olayların büyümesi üzerine hem Bolu hem de Sakarya'dan polis ve jandarma birlikleri bölgeye geldi. Okul yapımında çalışan Kürt kökenli vatandaşlar zırhlı araçlara bindirilerek bölgeden uzaklaştırıldı. Gece 03:00 sularında gerçekleşen olayda zırhli araca bindirilen vatandaşlara saldıranlar ise biber gazı müdahelesi ile uzaklaştırıldı.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT