1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çok sayıda sağlık çalışanı açığa alınacak
Çok sayıda sağlık çalışanı açığa alınacak

Çok sayıda sağlık çalışanı açığa alınacak

15 Temmuz'da meydana gelen hain darbe girişimi sonrası FETÖ terör örgütü soruşturmaları sürüyor.

A+A-

Sağlık Bakanlığı’nda 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında toplam 5 bin 581 personel görevden uzaklaştırılmıştı..

Sağlık bakanlığı görevden uzaklaştırılan personel sayısnı daha önce açıklayan ıSağlık Bakanı Recep Akdağ, 115’i yönetici, 1504’ü hekim, toplam 5 bin 581 Sağlık Bakanlığı personelinin görevden uzaklaştırıldığını açıklamıştı.

 2.DALGA BAŞLIYOR

Diyarbakır Dicle Üniversitesi'nde FETÖ soruşturmaları sonrası rektör Ayşegül Jale Saraç ve 91 kişinin açığa alınması sonrası, soruşturmanın sağlık ayağı genişleyerek devam ediyor. 

Terör örgütü FETÖ soruşturmalarında aralarında Diyarbakır'ında bulunduğu çok sayıda sağlık çalışanının açığa alınacağı öğrenildi. Çoğunluğu bakanlık merkez taşikalatından olmak üzere Sağlıkta yeni açığa almalar (2.dalga)  07.08.2016 saat 24:00 dan sonra ÇKYS'ye (Çekirdek Kaynak Yönetimi Sistemi) düşmeye başlayacak...
Diyarbakır'da üst düzey sağlık çalışanlarından başlayan soruşturmanın daha da derinleştiği ve  07.08.2016 saat 24:00'de bu isimlerin ÇKYS'de yayınlamaya başlayacağı elimize son dakika bilgisi olarak ulaştı.

Gelişmeleri an be an takip edebilirsiniz..


Kaynak: DİYARİNSESİ.ORG

HABERE YORUM KAT