1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çok sayıda molotofkokteyli ele geçirildi
Çok sayıda molotofkokteyli ele geçirildi

Çok sayıda molotofkokteyli ele geçirildi

DİYARBAKIR- Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin, merkez Sur ilçesindeki bir adrese düzenlediği operasyonda, 92 adet molotofkokteyli ile çok sayıda örgütsel malzeme ele geçirildi.

A+A-

Konuya ilişkin Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nce yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, “Merkez Sur ilçesi Ziya Gökalp mahallesi Ana 1 sokak üzerinde bulunan bir adreste bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanılan malzemeler olduğu bilgisini alan Terörle Mücadele Ekipleri, 07.08.2015 günü saat 18.45 sıralarında bahse konu adrese operasyon düzenledi.

 

Adreste yapılan aramada, 92 adet kullanıma hazır molotof bombası,12 adet bira şişesi içerisine hazırlanmış boya olduğu değerlendirilen kokteyl, bir adet tabanca, bir adet av tüfeği fişeği, 4 adet poşet içerisinde yaklaşık 600 gram ağırlığında tanecikli patlayıcı olduğu değerlendirilen beyaz renkli madde, çok sayıda giyim malzemesi ve eldiven, 4 çift inşaat çizmesi, bir adet hilti, bir adet el arabası, bir adet kürek ve bir adet kazma, paket içerisinde çok sayıda ameliyat maskesi, bir adet şeffaf poşet içerisinde çiviler, 3 adet sprey boya, bidon içerisinde yaklaşık 15 litre benzin ele geçirilerek muhafaza altına alındı. Ele geçen malzemelerle ilgili soruşturma sürmektedir” denildi.


(MP-İİ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler