1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Çok kişinin canı yanacak'
'Çok kişinin canı yanacak'

'Çok kişinin canı yanacak'

DİYARİNSESİ.ORG - (ÖZEL HABER) - Diyarbakırspor'da yaşanan bir çok usulsüzlük ve çıkar sağlayanlarla ilgili olarak Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz'ı ziyaret ettiler.

A+A-

Güneydoğu'nun süper liglerde fırtınalar Diyarbakırspor, üst üste yaşadığı küme düşmeler sonrası amatör kümeye kadar inmişti. Bu süreçte Diyarbakırspor ismi üzerinden çıkar sağladıkları iddia edilen, kulübün demirbaşlarına kayıtlı başta kulüp otübüsü olmak üzere, kulüp binaısnda bulunan  jenaratörler, klimalar, mobilyalar, beyaz eşyalar, elektronik cihazlar ve daha bir çok eşyanın haksız bir şekilde satış yapıldığı iddia ediliyor.

Bu konu üzerine harekete geçen Diyarbakırspor'a gönül vermiş kişiler geçtiğimiz hafta Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz'ı makamında ziyaret ederek konu hakkında bilgilendirme yaptıkları öğrenildi.

Diyarbakırspor Taraftarları adına konuşan Azrailler Grubu Başkanı Ramazan Tugay, bu işin peşini asla bırakmayacaklarını kaydederek şunları söyledi: "Diyarbakırspor ismi üzerinden kimler rant ve çıkar sağlamışsa, kimler bu kulübün bir toplu iğnesini dahi haksız olarak satışını yapmışsa, hepsiyle hukuki mecrada hesaplaşacağız. Bu işten çok kişinin canı yanacak, usülsüz belgeler, kulüp demirbaşına kayıtlı kulüp otobüsü, klimalar, jenaratörler ve daha bir çok şey hepsini usülsüz bir şekilde satmışlar. Konu ile ilgili olarak hafta için Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Ramazan Solmaz beyi makamında ziyaret ettik ve kendilerine durumu tek tek anlattık. Bu saatten sonra bir çok kişinin canı çok yanacak. Bu kulübü bitirenler yetmediği gibi, şimdide kulübün ismi üzerinden usülsüz bir şekilde kulübün gayrimenkulü arsa satışı ile ilgilii önümüzdeki hafta bir çok şeyi belgeleriyle açıklayacağız. Kamuyoyuna saygıyla duyurulur" 

2015-04-24_150338.jpg

HABERE YORUM KAT