1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çok dilli yer ve yön levhaları asıldı
Çok dilli yer ve yön levhaları asıldı

Çok dilli yer ve yön levhaları asıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentin yeni yerleşim alanlarındaki çevre yollarına çok dilli trafik yön ve yer belirleme levhaları astı.

A+A-

Kırsal mahallelerde de aynı çalışmayı sürdüren Belediye, bu yıl 500 kilometrelik yol ağında yer ve yön belirleme levhaları asılacağını bildirdi.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, kentin yeni yerleşim alanlarında çevre yollarının kesiştiği noktalara ulaşımın güvenli ve aksamadan sağlaması amacıyla çok dilli yön ve yer belirleme levhaları astı.

Ulaşım Daire Başkanlığı Teknik Hizmetler Şube Müdürlüğü Trafik Atölyesi ekipleri tarafından aralık ayında başlayan levha asma çalışmaları, Kayapınar Mahabad Bulvarı, Bağcılar Newroz Parkı bölgesi ile Kamışlo Bulvarı’na asılan yön levhalarıyla sona erdi. Yapılan çalışmayla 20 noktaya tava tipi, 7 noktaya tak tipi (U ve L şeklinde) çok dilli yön bulma levhaları asıldı. Teknik Hizmetler Şube Müdürlüğü Trafik Atölyesi’nde ocak ayında yapılan 500 adet trafik yer ve yön belirleme levhası da, kırsal mahallelerde değerlendirildi.

‘500 kilometrelik yol ağında trafik işaretlemeleri yapılacak’

 

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Ulaşım Daire Başkanı Hikmet Altuğ, bundan sonra kentin farklı noktalarına dikilecek yön levhalarının çok dilli olacağını söyledi. Daha önce çok dilli levhaları kırsal mahallelere dikildiğini hatırlatan Altuğ, ayrıca yollarda yapılacak tüm yatay ve düşey çizgilerin yazılamalarında da çok dilliliği tercih edeceklerini kaydetti. Yön levhalarının kent merkezinde yer alan önemli kurumlar ve yerleri gösterdiğini belirten Altuğ, “Kırsal alanda geçen yıl yaklaşık 3 bin 500 yön ve yer belirleyen levha diktik. 2016 yılında 500 kilometrelik yol ağımızda çeşitli trafik işaretlemeleri yapacağız.” dedi.

HABERE YORUM KAT