1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Çocukların spor aşkı
Çocukların spor aşkı

Çocukların spor aşkı

Batman’da okul harçlıklarını toplayan çocuklar, hayvan tezeklerinin olduğu boş bir arazide kendi imkanlarıyla voleybol sahası kurdu.

A+A-

Yetkililere seslenen çocuklar, mahallelerine oyun alanı istedi. Batman’da okul harçlıklarını toplayan çocuklar, hayvan tezeklerinin olduğu boş bir arazide kendi imkanlarıyla voleybol sahası kurdu. Yetkililere seslenen çocuklar, mahallelerine oyun alanı istedi.

Batman'ın Seyitler Mahallesi 3015 Sokak'ta yaşayan çocuklar, uygun spor alanı olmadığı için hayvan tezeklerinin atıldığı boş bir araziye harçlıklarıyla voleybol sahası kurdu. Plastik çubuklar ve tuğlalarla filenin dengesini sağlayıp sahanın çizgilerini de çakıl taşlarıyla çizen çocukların tek isteği ise mahallede uygun bir voleybol alanının kurulması.

Ailelerinin okulda harcamaları için verdikleri paraları toplayan çocuklar, mahallelerinde spor alanı olmadığı için hayvan tezeklerinin olduğu boş bir araziye voleybol sahası kurdu. Çocuklar, mahallelerinde spor alanların yetersiz olduğu belirterek, yetkililerden spor tesisi kurmalarını istedi.

Ayrıca mahalle arasında bulunan tezek kokusundan çocuklarının hastalıklarla karşı karşıya kaldığını anlatan mahalle sakinleri, belediyeden tezek sorununa çözüm istedi.

HABERE YORUM KAT