1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Çocuklarımızı canlı kucaklayalım'
'Çocuklarımızı canlı kucaklayalım'

'Çocuklarımızı canlı kucaklayalım'

Sokağa çıkma yasağının 5 gündür sürdüğü Sur'da bir haftadır canlı kalkan eyleminde olan annelere destek için açıklama yapan Diyarbakır Barış Anneleri Meclisi, “Çocuklarımızın cenazesi yerine canlı kucaklayalım” dedi.

A+A-

5 gündür sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır'ın Sur ilçesinde polis ve özel harekat timlerinin saldırıları şiddetlenirken, ilçede canlı kalkan olan Barış Anneleri'nin direnişine destek geldi.

 

Diyarbakır Barış Anneleri Meclisi adına dernek binasında açıklama yapan Havva Kıran, “Erdoğan'ın her konuşmasında nefret söylemi var. Ağzından kan akıyor, barış isteyen annelerimiz şu an orda canlı kalkan olarak saldırıları durdurmak için mücadele ediyorlar” dedi.
 
İlçede sıkıyönetim uygulamaları sürerken, annelerin canlı kalkan eyleminin bir haftasını doldurduğuna dikkat çeken Kıran, içeride olan bazı annelerin hasta olduğunu buna rağmen içeride saldırılara karşı direndiğini ifade etti. Bir ülkenin en büyük ayıbının çocukların katledilmesi olduğunun altını çizen Kıran, “Biz insanlık çağırısında bulunuyoruz, bu savaşı durduralım, çocuklarımızın cenazesi yerine onları canlı koklayalım ve kucaklayalım” diyerek, Sur'daki saldırıları kınadı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler