1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Çocukları için destek bekliyorlar
Çocukları için destek bekliyorlar

Çocukları için destek bekliyorlar

Kızıltepe ilçesinde yaşayan Ay ailesi, Perthes hastası 6,5 yaşındaki çocukları Civan'ın tedavisi için yetkililerden destek bekliyor.

A+A-
Atatürk Mahallesi'nde yaşayan 4 çocuk babası Hikmet Ay, oğlu Civan'ın rahatsızlığını bir süre önce fark ettiklerini anlatarak, Civan'ın yere basmakta zorlanmaya başladığını, bir gece uykusundan, duyduğu ağrı nedeniyle ağlayarak uyandığını belirtti.
 
Ay, bunun üzerine başvurdukları hastanede yapılan tetkiklerde Civan'a çocuk ortopedi hastalıklarından Perthes hastalığı teşhisi konulduğunu ifade ederek, şöyle dedi:
 
ÇOCUKLARI İÇİN DESTEK İSTİYOR
 
"Bu, femur başı denilen uyluk en üst kısmındaki top şeklindeki kemik bölgesinde kan akımının geçici olarak duraksaması ile gelişen bir hastalıkmış. Civan'ı daha sonra Mardin ve Diyarbakır'daki bazı hastanelere de götürdüm. Sağ kalçada Perthes hastalığı bulunduğu belirtildi. Doktorlar bu hastalığın çaresinin olmadığını söylediler. Çocuğumuz yürüyemez hale geldi. Çaresiz kaldık. Devletimizden destek bekliyoruz."
 
Anne Lamiya Ay ise çocuğunun sağlığına kavuşarak okula gitmesini istediklerini dile getirerek, oğlunun tedavisi için yetkililerden destek beklediklerini kaydetti.
 
Civan Ay da şiddetli ağrı hissettiğini ifade ederek, "Arkadaşlarımı özledim. Okuluma gitmek istiyorum" diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT