1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çocuklardan su fotoğrafları sergisi
Çocuklardan su fotoğrafları sergisi

Çocuklardan su fotoğrafları sergisi

Suya ve suyun yanlış kullanımına kendi bakış açılarını katan 20 çocuk “Damlaya Damlaya Çöl Olur Projesi” kapsamında çektikleri fotoğrafları sergiledi.

A+A-

Diyarbakır Kent Konseyi Gençlik Meclisi Doğal Su Kaynaklarını Koruma ve Yaşatma Grubu tarafından suyun bilinçli kullanımı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan “Damlaya Damlaya Çöl Olur Projesi” kapsamında 20 çocuğun katıldıkları fotoğraf atölyesi sonrasında çektikleri fotoğraflar sergilendi. Suyla ilgili olan her şeye vizörlerini çeviren çocuklar, böylelikle suya yeni bakış açıları kattılar.

Cegerxwîn Kültür Merkezi'nde yapılan serginin açılışına Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Genel Sekreteri Metin Kılavuz, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Diyadin Gezer, Yenişehir ve Bağlar belediyelerinden temsilciler, Kürdi-Der Diyarbakır Şube Başkanı Sabahattin Gültekin, Yerel Gündem 21 Çocuk Meclisi Danışmanı Nazdar Kahramaner, Umutışığı Kadın Kooperatifi Koordinatörü Naşide Buluttekin ve çok sayıda davetli katıldı.

Diyarbakır Kent Konseyi Gençlik Meclisi Doğal Su Kaynaklarını Koruma ve Yaşatma Grubu üyesi Vedat Elibal, Merve Demirdağ, Cihan Birtan ve Reyhan Aksoy tarafınadn uygulanan proje Avrupa Birliği Eğitim ve Kültür Genel Merkezi-Gençlik Programları tarafından finanse ediliyor. “Damlaya Damlaya Çöl Olur Projesi”ne, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, DİSKİ Genel Müdürlüğü, Valilik, Milli Eğitim Müdürlüğü, Diyarbakır Kent Konseyi, Gençlik ve Değişim Derneği ve kentteki sivil toplum kuruluşları da destek veriyor.