1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çocuklara yaz boyu kamp
Çocuklara yaz boyu kamp

Çocuklara yaz boyu kamp

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin geleneksel olarak kurduğu Çocuk Yaz Kampı, okulların tatil olmasıyla başladı. Kampın ilk grubuna üç mahalleden 102 çocuk katıldı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün bu yıl 10'uncusunu organize ettiği Elazığ'ın Gezin ilçesindeki Çocuk Yaz Kampı'na Yenişehir ilçesi Sanayi, İplik ve Şilbe mahallelerinden toplam 102 çocuk katıldı.

Kampa gitmek üzere çocuklar sabah saatlerinde Sümer Park Ortak Yaşam Alanı'nda bir araya geldi. Kampa katılacak olan çocuklara Yenişehir Belediyesi Eş Başkan Yardımcısı Gülistan Nazlier Koyuncu eşlik etti. Burada konuşan Koyuncu, Çocuk Yaz Kampı'nın çocukların gelişimlerine büyük bir katkı sağladığını belirterek, "Çocuklar burada aldıkları eğitimlerle hem gelişimlerine katkı sağlayacak hem de maddi olanaksızlardan dolayı tatil yapamayan çocuklarımız, tatil ortamıyla buluşarak doyasıya eğlenme imkânı bulacaklardır" dedi.

Veliler de bu tür sosyal aktivitelerin çocukların gelişiminde büyük bir rol oynadığını söyleyerek, memnuniyetlerini dile getirdi. Kampa gidecek olan çocukların isimlerinin okunmasından sonra çocuklar, eğitmenleri eşliğinde Hazar Gölü Yaz Kampı'na doğru hareket etti.

5 gün sürecek olan kampta, çocuklar, satranç, akıl oyunları, resim, akran eğitimi, el becerileri, müzik ve halk oyunları atölyelerinden faydalanacak. Ayrıca çocuklar, sportif faaliyetler kapsamında spor turnuvaları, basketbol, voleybol, futbol, langırt, bisiklet, masa tenisi ve masa hokeyi gibi etkinliklerinde yer alacak. 

102 çocuktan sonra Diyarbakır'daki mahallelerden yeni grupların katılacağı kamp, yaz boyu sürecek. 

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler