1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çocuklara trafiğin önemi anlatıldı
Çocuklara trafiğin önemi anlatıldı

Çocuklara trafiğin önemi anlatıldı

DİYARBAKIR - Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, 'Altın Köprüler Projesi' kapsamında anaokulu ve ilkokul öğrencilerine 'Kanka Balon Tiyatrosu-Afacan Trafikte' adlı tiyatro oyununu izletti.

A+A-
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, 'Altın Köprüler Projesi' kapsamında ilkokul ve anaokulu öğrencilerle buluştu. Proje kapsamında ilkokul ve anaokulu öğrencileri tiyatro gösterimi ile eğlendi.
 
Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi'ndeki 'Kanka Balon Tiyatrosu-Afacan Trafikte' isimli tiyatro oyununa, Diyarbakır Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, Dicle Üniversitesi Genel Sekreteri Mustafa Tuna, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 
 
Tiyatro öncesi bir açıklama yapan Diyarbakır Emniyet Müdürü Dr. Böğürcü, oyunun, çocuklara küçük yaştan itibaren trafikte nasıl davranılması gerektiğini öğreten bir tiyatro olduğunu söyledi. Dr. Böğürcü, "Trafik hepimiz için hayatı önem taşımaktadır. En iyi eğitim trafikte yapılan eğitimdir. Trafikte alınan eğitim ile insanlar birçok sıkıntıdan kurtulmaktadır. Kendi çocuğumu örnek vermek istiyorum. Emniyet kemerini takmadığım zaman arabadan inmek istiyor. Çocuğum arabada iken emniyet kemeri takmaya başladık. O günden sonra hep takmaya devam ettik. Sizler de annenize ve babanıza emniyet kemerini taktırın ve takın" dedi.
 
Konuşmanın ardından 'Kanka Balon Tiyatrosu-Afacan Trafikte' oyunu sahnelendi. 
Program sonrası Diyarbakır Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, tiyatro ekibine plaket ve çiçek takdim etti.
 
Hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından program sona erdi.
 
(BE-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT